Tottenham na půdě Ajaxu přitápěl pod kotlem, až nakonec postup vybojoval

Úterní semifinále mělo infarktový průběh, ale také středeční podívaná neměla o emoce nouzi. Ajax byl velmi blízko senzačnímu postup do finále, ale nakonec o velice komfortní náskok přišel. Spurs venku vyhráli 3:2 a fanoušci mohou čekat madridské finále v ryze anglické režii.

Tottenham přijel do Amsterdamu nepříznivou situaci zdramatizovat, ale byli to domácí, kdo otevřeli skóre utkání. Již v páté minutě se prosadil De Ligt, když hlavičkou překonal brankáře Llorise. Ještě v prvním poločase náskok navýšil Zijacha a vše nasvědčovalo tomu, že je o postupujícím rozhodnuto.

Po změně stran však dostal londýnský klub druhý dech a byl to Moura, který načal další senzační obrat. Chvíli na to přidal druhou branku a přiživil šanci hostů. Hattrickem v samotném nastavení pak rozhodl o tom, že se Tottenham podívá do finále Ligy mistrů.

Ajax - Tottenham 2:3 (5. De Ligt, 35. Ziyech - 55., 59. a 90+6. Lucas)