Příští sezona nebude snadná. Watford, Newcastle a Leicester nám tlačí na paty, je si vědom Solskjaer

Jak vidno, situace v Manchesteru United nebyla během aktuálně končící sezony zrovna ideální a bohužel by se na tomto faktu nic změnit nemělo ani během sezony příští.

Příští sezona nebude snadná. Watford, Newcastle a Leicester nám tlačí na paty, je si vědom Solskjaer

Nový kormidelník Rudých ďáblů totiž otevřeně přiznal něco, co fanoušci klubu z Old Trafford neradi uslyší. Místo bojů o titul tu máme velmi tuhý boj o nejlepší čtyřku a nakonec by nemuselo zůstat jenom u ní. Spousta dalších týmů, jako jsou Everton, Newcastle, Leicester, Watford nebo Wolverhampton, se budou v příštím ligovém ročníku tlačit na místo United. Což je momentálně šestá příčka.

„Boj o titul? Vždy se snažím být optimistický, ale v tomto případě musím být i realista. Ten rozdíl mezi námi a momentální špičkou (tedy zejména Liverpoolem a Manchesterem City) je strašně velký. Takový rozdíl se nedá v jednom nebo dvou letech dohnat,“ odpovídal Solskjaer, jenž bude muset zároveň vyřešit otázku příchodů a odchodů. Velký problém by mohly činit odchody několika hvězd, jako jsou Paul Pogba, David De Gea, Alexis Sánchez, a dokonce i Romelu Lukaku.

„Rád bych vám odpověděl, že vím, kdo zůstane, ale bohužel to je otázka, na níž se dozvíme odpověď až v létě. Pogba za námi zatím nepřišel a neřekl, že chce vyloženě odejít. Aspoň já nemám takové informace,“ odpovídal šéf lavičky, který zároveň nemohl přiznat, jestli se může zaručit za jeho setrvání. Pouze předpověděl, že nás čeká léto plné změn, což indikuje řadu překvapení.

A jak je to s vidinami ohledně celkového umístění v příští sezoně? „My se musíme hlavně soustředit na to, abychom dělali kroky směrem kupředu, nikoliv dozadu. Čeká nás boj se spoustou dalších velkých a dobrých klubů, které nám budou šlapat na paty v boji o nejlepší šestku. Máme zde Leicester, Everton, Watford a pravděpodobně i Newcastle. To jsou týmy, s kterými se musí počítat. Musíme se ujistit, že uděláme všechno potřebné, abychom byli před nimi,“ doplňoval Solskjaer.