Kladrubský už by rád zvedl trofej a říká: Na ligu a velké zápasy se už teď moc těším. Je to jiný level

Na jaře dominantní České Budějovice se po pár letech dokázaly vrátit mezi tuzemskou elitu a jejich odchovanec i kapitán Jiří Kladrubský staví ovládnutí druhé nejvyšší soutěže na podobnou úroveň jako mistrovský primát se Spartou.

Kladrubský už by rád zvedl trofej a říká: Na ligu a velké zápasy se už teď moc těším. Je to jiný level

"Nevím, kdy nám budou předávat trofej za výhru ve druhé lize. Ale už bych to rád zvednul nad hlavu, aby to bylo oficiální," uvedl na webu ceskatelevize.cz někdejší český reprezentant, jehož jihočeský soubor vládne tři kola před koncem s nedostižným náskokem jedenácti bodů na druhého v pořadí.

Třiatřicetiletý krajní bek prošel několika zahraničními štacemi, ale celou dobu snil o tom, že si ještě se svým Dynamem zahraje domácí první ligu. "Těšil jsem se na to strašně moc. A teď se nám to podařilo. Na ligu a velké zápasy se už teď moc těším. Je to jiný level," pokračoval ve vyprávění svěřenec jednačtyřicetiletého kouče Davida Horejše.

Budějovice ještě čekají ve zbytku soutěže týmy Jihlava, Varnsdorf a Třinec. Sám spoluhráč Táborského, Ledeckého či Grajciara už u toho však nemusí být. "Asi si vezmu dovolenou. Čekáme přírůstek do rodiny. Termín porodu máme za tři týdny, takže jsem v poslední době řešil hlavně rodinu," ozřejmil na stránkách ceskatelevize.cz velezkušený defenzivní specialista, jenž současně přiznal, že se celý tým neholil od startu jara a pakliže by to někdo porušil, platil by pokutu pět tisíc.