Van der Sar o odchodech: De Ligt půjde do Anglie, nebo do Španělska, Ten Haga chceme udržet

Van der Sar o odchodech: De Ligt půjde do Anglie, nebo do Španělska, Ten Haga chceme udržet

V Ajaxu disponují horkým zbožím. Záložník Frenkie de Jong se již upsal španělské Barceloně, ale další odchody na sebe nejspíš nenechají dlouho čekat. V kurzu je především devatenáctiletý kapitán amsterdamského celku Matthijs de Ligt. Kam by mohl zamířit? I o tom se rozpovídal jeden z šéfů klubu Edwin van der Sar.

Mladičký stoper patří mezi nejlepší mladé hráče v celé Evropě. Své kvality potvrzoval i v Lize mistrů, kde Ajax skončil až po infarktovém závěru odvety s Tottenhamem, kterou pro sebe kohouti rozhodli až trefou v 95. minutě.

De Ligt byl v posledních týdnech spojovaný s Barcelonou, která již získala jeho o dva roky staršího spoluhráče De Jonga. Kromě Katalánců je ale mladý zadák v hledáčku i dalších předních celků. Mluví se o Manchesteru United, Manchesteru City, Liverpoolu a Juventusu Turín.

Podle Van der Sara ale přichází do úvahy pouze celky z Anglie a Španělska. Čerstvého mistra Serie A tak vyloučil. „Myslím si, že jsme měli jednu z posledních možností vidět De Ligta v dresu Ajaxu,“ prozradil bývalý gólman Manchesteru United a nizozemské reprezentace a pokračoval: „V Ajaxu byl od dětství. Nyní ho čekají další výzvy a jsem si jistý, že skončí ve velkém klubu.“

De Ligt však zdaleka není jediný mužem, o něhož je v Amsterdamu zájem. Evropské velkokluby učarovala i práce kouče Erika ten Haga, o něhož se už údajně zajímá Bayern Mnichov, kde před pár lety dělal asistenta Pepu Guardiolovi.

„Chceme Erika udržet, to je náš hlavní cíl. Víme, že nás čeká spousta změn, ale neradi bychom aby se týkaly trenérů,“ dodal Van der Sar.