Jestli v té Spartě být mám, tak tam jednou budu, tvrdí Lischka a prozrazuje své tajné přání...

Jestli v té Spartě být mám, tak tam jednou budu, tvrdí Lischka a prozrazuje své tajné přání...

Jednadvacetiletý stoper jablonecké družiny David Lischka nebyl nikdy zraněný déle než týden. Proces, kdy se vrací do hry po operaci srdce, je tedy pro něj něco úplně nového.

Na minulost a poslední měsíce už příliš myslet nechce. "Spíš myslím na to pozitivní a koukám na to, že jsem zpátky a mám zase tu možnost hrát fotbal. Samozřejmě na mě bude asi spousta lidí koukat jak to zvládám a já vím, že to nebude jednoduché, ale ty negativní věci přebíjí fakt, že mám velkou motivaci ukázat, že mě to nepoznamená. A to je mým hnacím motorem jak v životě, tak v kariéře," uvedl na stránkách idnes.cz svěřenec Petra Rady.

Právě srdeční vada mu překazila přestup ze Střelnice do letenské Generali arény, kde je doma slovutná Sparta, za kterou už na startu zimní přípravy naskočil i do přípravného duelu. "Základ je, že můžu dál hrát fotbal a jsem rád, že mám platnou smlouvu v Jablonci. Důležité bude zase do toho kolotoče naskočit a pak se uvidí. Jestli v té Spartě být mám, tak tam jednou budu," pronesl idnes.cz citovaný kolega Trávníka, Doležala, Hovorky a spol.

Zbytek nadstavby samozřejmě střední obránce severočeského mužstva nestihne, ale na startu letní přípravy by absentovat neměl. "Už jsem měl i tréninky s týmem, ale hlavní fáze ještě ne. Víc se ještě připravuju individuálně, protože co mi chybí nejvíc, je kondice. Tři měsíce jsem vlastně nic nedělal a abyste mohl na hřišti něco tvořit, musíte mít z čeho čerpat. Je to klasický postup jako po delším zranění, prostě do toho nemůžete hned zase vletět. Nohy byly úplně zatavené, ale největší problém jsem měl s hrudí, na které to byl samozřejmě velký zákrok. Neměl jsem ji rozdýchanou, svalstvo bylo ochablé, a musel jsem ji jen pomalu zatěžovat. Když jsem si byl poprvé zaběhat, tak to bylo velké trápení, kilometr jsem měl snad za sedm minut a byla to skoro chůze, ale postupně už toho dělám pořád víc a víc a už tam žádnou bolest necítím. Zkoušel jsem i balon na prsa, lehké souboje, už je to srostlé a bez omezení. Nikam nespěchám, ale mám takové tajné přání, že bych se mohl třeba aspoň posadit na lavičku náhradníků v posledním utkání sezony doma v derby proti Liberci. Jinak samozřejmě počítám s tím, že se pak normálně zapojím do ostré letní přípravy," zakončil mladý zadák, jehož slova vyšla na idnes.cz.