Čech: Finále proti Chelsea? Nedokážu říct, jestli je zrovna tohle můj vysněný scénář

Čech: Finále proti Chelsea? Nedokážu říct, jestli je zrovna tohle můj vysněný scénář

Zbývá jen pár okamžiků a Evropská liga bude podobně jako její vyšší sesterská soutěž Liga mistrů znát své dva finalisty. Všechny papírové předpoklady zatím hovoří ve prospěch anglických klubů, což by pro bývalou reprezentační jedničku znamenalo velmi silný emoční zážitek.

„Nedokážu říct, zdali je tohle zrovna vysněný scénář,“ odpovídal brankář Petr Čech na otázku novinářů z Guardionu, jak tuto situaci vnímá. „Bude se jednat o můj poslední zápas, který by byl zrovna proti mému bývalému klubu, k němuž mě stále váže silné citové pouto,“ vysvětloval.

Arsenal vyhrál první semifinálové utkání proti Valencii 3:1, Chelsea v téže době remizovala venku s Frankfurtem 1:1, ovšem statisticky i herně měla značně navrch. Odvetné duely, které jsou na programu jako tradičně vždy ve čtvrtek od 21 hodin, by měly stvrdit postup obou londýnských favoritů. Ačkoliv se nevyplatí soupeře odepisovat předem.

„Vypadá to, že k tomu finále opravdu dojde, to už by bylo na mě opravdu moc,“ reagoval Čech, jenž nakonec sklopil hlavu a dodal: „Zdali se to stane, tak se nedá nic dělat, i tak se budeme snažit vyhrát.“

Bývalá reprezentační opora by se tak ráda rozloučila s profesionální kariérou ziskem nějaké trofeje. Poslední cenný kov, co se jí podařil ukořistit, byl v sezoně 2016/17, kdy Arsenal ovládl FA Cup.

„Bude to můj poslední zápas, tak doufám, že mě trenér neposadí na lavičku. Když jsem přicházel do Arsenalu, bylo to kvůli tomu, abych mu pomohl v Lize mistrů, kde jsem ale skoro vůbec nenastupoval. Jak tedy můžu klubu pomoct, když ani nehraju? Doufám, že to teď bude jiné,“ uzavíral Čech.