V kabině uděláme vítr, ale jak nastoupíme na hřiště, do pěti minut stejně inkasujeme, štvalo znojemského Cihláře

Druhá nejvyšší česká soutěž se pomalu blíží ke svému konci, přičemž velké starosti, jak asi dopadne, mají hráči aktuálně čtrnáctého týmu tabulky. Znojmo prohrálo šest ze svých sedmi utkání, to poslední dokonce s přímým konkurentem v boji o udržení.

„Hraji tady sedm let, předtím jsem zde byl v dorostu. Pro mě osobně je to špatné. Nikdo nechce spadnout, ještě jsou tři zápasy. Dokud je šance, tak musíme se zvednout a bojovat,“ burcoval na konci soutěže bývalý znojemský kapitán Tomáš Cihlář,  jenž byl součástí týmu, který v posledním ligovém utkání prohrál 2:3 s Táborskem.

„Zase jsme prohráli první poločas. Když už máme šanci, že jdeme sami na bránu, tak gól z toho nedáme. V kabině uděláme vítr, snažíme se to psychicky zvednout. Neuběhne ani pátá minuta, hráč je sám na penaltě a dá gól. Snížíme, poté je zbytečná standardka, kterou udělám. Jsem v souboji, který prohraji, je z toho 1:3. Moje chyba,“ vypovídal hráč, který po dalším herním fiasku odcházel jako poslední ze hřiště, aby ukázal fanouškům, že se v jejich mužstvo stále dá věřit.

Znojmo má na svém kontě aktuálně 24 bodů. Stejný počet má i Táborsko, jež dalo o tři branky méně, a proto mu zatím patří patnáctá příčka. Na samotném dně leží Žižkov, který na uvedenou dvojici ztrácí tři body. Poslední tři kola by měla rozseknout, jaké týmy se udrží a jaké naopak sestoupí. Z tohoto boje nelze ani vyloučit třináctou Chrudim, jejíž poslední zápasová bilance rovněž není nikterak příznivá (4 prohry z pěti duelů). Na jejím kontě v současné chvíli leží 25 bodů.

(Zdroj: 1scznojmo.cz)