Kadeřábek přišel o spoluhráče. Bayer provedl nejdražší nákup ve své historii...

Kadeřábek přišel o spoluhráče. Bayer provedl nejdražší nákup ve své historii...

Pětadvacetiletý středopolař Kerem Demirbay se co nevidět rozloučí s Hoffenheimem a odebere se na dobrodružství do Bay Areny, kde je doma Bayer Leverkusen.

Ten udělal z nynějšího spoluhráče Pavla Kadeřábka nejdražší posilu své historie, protože za něj bude posílat jeho současnému klubu 32 milionů eur.

Právě taková je totiž jeho výstupní klauzule. Pro Hoffenheim se jedná o druhý nejnákladnější prodej - více totiž dostal "vesnický" celek jen za Roberta Firmina, jehož střelil Liverpoolu za 41 milionů eur.

"Kerem je ukázkový příklad úspěšné filozofie našeho klubu, který hledá mladé talenty, dává jim šanci a posunuje je na nejvyšší úroveň. Jsme si plně vědomi toho, že je o naše hráče zájem jinde a v klubech, které mají úplně jiné finanční možnosti," nechal se slyšet sportovní ředitel Hoffenheimu Alexander Rosen, jehož slova vyšla na eurofotbal.cz.

Samotný Demirbay, jenž už má dva starty i za německé áčko, se v novém působišti upíše na pět let do června 2024. "Zažil jsem tu skvělé časy. Vyvinul jsem se po lidské i sportovní stránce a nakoukl i do repre. Hoffenheim byl pro mě správný klub a budu na něj krásně vzpomínat. Do posledních dvou zápasů v jeho dresu dám všechno," vzkázal před bundesligovým rozuzlením eurofotbalem.cz citovaný hráč s minulostí v Hamburku, Kaiserslauternu či Düsseldorfu.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.