Kouč úspěšné sedmnáctky Kotal: Všichni sní o mistrovství světa, ale budeme hrát s velmi silnou Francií...

Kouč úspěšné sedmnáctky Kotal:  Všichni sní o mistrovství světa, ale budeme hrát s velmi silnou Francií...
OBSAHUJE VIDEO

Český reprezentační výběr do sedmnácti let, na jehož trenérské lavičce sedí Václav Kotal, si na právě probíhajícím mistrovství Evropy v Irsku zajistil čtvrtfinále, o čemž rozhodlo pokoření stejně starých Řeků.

"Jsem moc rád, že jsme dokázali náš výkon korunovat víc než jen jednou brankou. Pokud bychom nezvládli ani tento zápas, tak bych kluky asi už opravdu litoval. Po dvou zápasech, které skončily remízou po inkasování v závěru, by byla hrozná škoda, kdybychom nepostoupili. I proto jsem dvakrát rád, že se to klukům povedlo," liboval si v interview pro web fotbal.cz český odborník.

V nejlepší osmičce čeká na český soubor Francie, jejíž áčko je úřadujícím světovým šampionem. "Nálada je v týmu perfektní, to je jasné. Dosáhli jsme na náš cíl a každý bonus by byl perfektní. Samozřejmě všichni sní o mistrovství světa, ale budeme hrát s velmi silnou Francií, takže to bude hodně těžké ve čtvrtfinále. Ale nedáme jim nic zadarmo a uvidíme, jak to dopadne," pokračoval na stránkách repre.fotbal.cz kouč, jehož mužstvu chybí nejvýraznější hráč Adam Hložek, kterého v nadstavbě využívá Sparta.

Čtvrtfinálel se zemí galského kohouta proběhne na dublinském Tallaght Stadium v neděli 12. května od 14:00.