Sadílek je v sedmém nebi: Sezona je pro mě neskutečná, její průběh je určitě nad plán

Devatenáctiletý záložník ve službách PSV Eindhoven Michal Sadílek už má ve své debutové sezoně v Eredivisii na kontě deset startů, s tím, že mezi jedenácti vyvolenými figuroval šestkrát a připsal si jednu trefu.

Sadílek je v sedmém nebi: Sezona je pro mě neskutečná, její průběh je určitě nad plán

Ačkoliv má jen 169 centimetrů a je drobnější postavy, nizozemský tisk ho chválí a perspektivní talentuž si od médií vysloužil několik přezdívek typu "vysavač", "čistič" či "pitbul".

Jeho chlebodárce je dvě kola před koncem v tabulce na druhém místě, ale má stejně bodů jako vedoucí Ajax a ještě to bude velmi zajímavé. Zatímco Ajax má doma Ultrech a pak ho čeká výjezd na půdu De Graafschapu, PSV zajíždí na hřiště čtvrtého Alkmaaru a před domácím publikem přivítá šestý Heracels. Los má tedy těžší...

"Dvě kola před koncem máme s Ajaxem stejně bodů. Bohužel v případě rovnosti bodů rozhoduje skóre, které máme o dost horší. Současný Ajax je v Holandsku považovaný za ještě lepší tým, než byl ten, který před čtyřiadvaceti lety vyhrál Ligu mistrů. Ale pořád věřím, že titul zůstane v Eindhovenu," pronesl odchovanec Slovácka, jehož slova citoval web gol.cz.

Ať už bude spoluhráč De Jonga, Zoeta či Schwaaba mistrem, nebo jen vicemistrem, ročník 2018/2019 bude považovat za velmi povvedený a průlomový. "Sezona je pro mě neskutečná, její průběh je určitě nad plán. Kdyby mi v létě někdo řekl, že si zahraju Champions League, dám gól v nizozemské lize a s PSV budeme hrát s Ajaxem o titul do posledního kola, nevěřil bych. Že bych si mohl v tomto ročníku připsat debut v lize jsem začal věřit po zářijovém duelu v Nizozemském poháru, který se mi povedl. Za tři měsíce jsem se dočkal, nastoupil na 15 minut s Excelsiorem. Následně přišlo utkání proti Interu Milán v Lize mistrů, čímž jsem si splnil velký sen. Před Vánocemi jsem pak vstřelil premiérový gól v lize. Nádhera," rozplýval se v interview pro gol.cz mládežnický reprezentant Česka.

Trenér Mark van Bommel, jehož zná již z devatenáctky Eindhovenu, mu zcela vyhovuje. "Dá se říct, že je můj osudový kouč v Eindhovenu. Sedli jsme si od prvního dne, co před dvěma lety převzal tým PSV do devatenácti let. Znal mě už od sedmnáctky, jako střední záložník jsem s ním měl několik individuálních tréninků. Byla to pro něj první štace v pozici hlavního trenéra, nevěděli jsme, do čeho jdeme. Musím říct, že na nás hned první týden neskutečně zapůsobil. Osobností, charakterem. Cítili jsme, že budeme úspěšní, což se potvrdilo. Získali jsme dvě trofeje ze tří možných. Sezona se celkově povedla, na trenéra jsem zapůsobil fotbalově i charakterem. V létě si mě přetáhl s sebou do áčka," chválil svého nadřízeného na stránkágh gol.cz čtyřnásobný dorostenec roku z let 2014, 2015, 2016 a 2017.