Velké překvapení na obzoru! Guardiola kývnul na nabídku Juventusu, trvá však na jedné podmínce

Každý tým se snaží být nejlepší, což není případ jenom samotného Manchesteru City, ale také Juventusu, kde sice momentálně vládne Massimiliano Allegri, ovšem zdali tomu tak bude napořád, o tom by se dalo spekulovat. 

Velké překvapení na obzoru! Guardiola kývnul na nabídku Juventusu, trvá však na jedné podmínce

S danou informací, která musela příznivce dobré kopané hned na úvod šokovat, přišel novinář G.B. Olivero, jehož slova zazněla na poměrně důvěryhodné britské stanici Sky Sports. Podle něj Stará dáma kontaktovala Guardiolu ihned v momentě, co byly zmařeny všechny její šance na zisk Zinédineho Zidana. A co víc, španělský kouč údajně odpověděl.

„Pep v podstatě odsouhlasil nabídku Juventusu, ale měl podmínku. Říkal, že má platný kontrakt s Manchesterem City, který by rád dodržel. Má tam rozdělanou práci, co by rád dotáhl do zdárného konce,“ odhalil Olivero.

O Guardiolovi se říká, že to není trenér na dlouhou dobu. On sám tvrdil, že se pokusí ze Citizens udělat nezastavitelnou mašinu, která bude značkou toho nejlepšího fotbalu, ovšem také apeloval na to, ať se nepočítá s tím, že by u trénování klubů zůstal do konce života. Ještě předtím, než odejde do důchodu, by si rád vyzkoušel atmosféru mistrovství světa, kde by pravděpodobně rád vedl své rodné Španělsko.

Guardiola oslavil 18. ledna osmačtyřicáté narozeniny. Dle svých vlastních slov má tedy před sebou ještě hezkých dvanáct let trénování. Příští sezonu určitě stráví v Manchesteru City a poté mu bude na jeho smlouvě zbývat už jen jeden platný rok. G.B. Olivero zároveň zmiňoval, že se Juventus pokusí Guardiolu už po následující sezoně z posledního roku vykoupit.

Ačkoliv se dané tvrzení dá stále považovat za pouhou spekulaci, i tak bychom si měli být vědomi, že tatáž slova potvrdil i italský novinář Luigi Guelpa, jenž vystoupil v živém vysílání stanice Radio CRC. „Jsem obeznámen s tím, že Guardiola kývl na čtyřletou nabídku smlouvy s Juventusem, chce si však prvně dokončit rozdělanou práci v Manchesteru City,“ opakoval vesměs tvrzení svého kolegy. Guelpa je přitom osoba, která jako první informovala o Ronaldově odchodu z Realu Madrid, tehdy jí ještě tolik lidí nevěřilo.

Cílem Staré dámy je především uspět v Evropě, ale zároveň se pochlubit statusem nejlepšího týmu světa. Zdali se toto svědectví ukáže jako pravdivé, budeme moct aktuálně nejlepšího trenéra opět sledovat při jeho magické činnosti v novém působišti.