Trenér Tottenhamu před finále Ligy mistrů: O své budoucnosti se musím pobavit s majitelem

Mauricio Pochettino sice s Tottenhamem ještě nevyhrál žádnou trofej, i přesto ale patří k nejlepším trenérům v Anglii a za pět let zvedl Kohouty natolik, že si za necelý měsíc udělají výlet do Madridu, kde si zahrají finále Ligy mistrů. Bude ale navzdory tomuto vzestupu Pochettino trénovat Spurs i příští sezónu?

Trenér Tottenhamu před finále Ligy mistrů: O své budoucnosti se musím pobavit s majitelem

Pokud Tottenham ve finále Ligy mistrů porazí Liverpool, bude to jeho první trofej za poslední dlouhé roky. Spurs se přitom do Madridu probojovali velmi složitě a bolestně, postup do semifinále jim zařídil videorozhodčí, který zrušil gól Manchesteru City v nastavení (ačkoliv podle pravidel!), v semifinále proti Ajaxu pak o postupu rozhodl až v 96. minutě Brazilec Lucas Moura. 

Pochettinova práce za oněch pět let v Tottenhamu je vidět. Jenže navzdory letošnímu úspěchu v Lize mistrů není jisté, zda zůstane u týmu i příští sezónu. "Po pěti letech práce si člověk musí uvědomit, jak byl úspěšný a pečlivě zvážit, zda bude chtít pokračovat. Sednu si s Danielem Levym a probereme, zda to bude pro obě strany výhodné," komentuje Pochettino svou situaci na tottenhamské lavičce.

Pochettino byl v průběhu sezóny spojován s odchodem do Realu Madrid nebo Manchesteru United, oba kluby si už však stále trenéry našly. "Probereme s majitelem, co očekává v budoucnosti a já se rozhodnu, zda chci být toho součástí," pokračuje Pochettino. "Teď mám však plnou hlavu finále Ligy mistrů. Máme na dosah historický úspěch," uklidňuje příznivce svého klubu.