Taktiku naordinoval Rada, říká po vítězství s Baníkem asistent Klucký. Jablonec byl lepší, přiznává Páník

Taktiku naordinoval Rada, říká po vítězství s Baníkem asistent Klucký. Jablonec byl lepší, přiznává Páník
OBSAHUJE OHLASY

Jablonec ve druhém kole nadstavby porazil doma Baník 2:0. Petr Rada, trenér domácích, ovšem utkání sledoval pouze z tribuny, za nemístné výroky na adresu rozhodčích měl totiž zákaz trénování. Jablonec tak vedl asistent Zdeněk Klucký a svého šéfa určitě nezklamal.

Jablonec předvedl dobrý výkon, zejména poločasová přestávka mu ale pomohla. „Nehráli jsme v první půli špatně, ale ta druhá byla o poznání lepší. Řekli jsme si, jak zlepšit pohyb a ve druhé půli nám to vycházelo, měli jsme jistotu na míči a podařilo se nám vstřelit dvě branky," řekl pro televizní kamery po utkání Radův asistent. 

Druhou branku vstřelil Martin Doležal, který je ve velké formě. "Jsme rádi, že to Doležalovi střílí. Upevnili jsme si pozici, která nám zajišťuje poháry, což je náš cíl," pokračoval Klucký. A jak vlastně komunikoval Petr Rada z tribuny? "Dnes si to řídil Petr Rada, taktiku naordinoval on a já byl pouze takovou spojkou. Během zápasu jsme komunikovali jen při střídání, ale byl jsem připraven na všechno," vysvětlil Klucký.

Baník je na venkovních hřištích poloviční a v Jablonci to ukázal. „Soupeři jsou lepší než my. Venku nemáme tu odolnost, máme promíchanou sestavu. Jablonec je příliš silný," shrnul utkání stručně kouč Ostravanů. "Příští zápas bude důležitý, abychom udrželi to páté místo," pokračoval Páník.

A zda byl klíčový faktor to, že nenastoupil Milan Baroš? "Jen o Barošovi to není, fotbal je týmový sport," zestručnil trenér Baníku...