Třetí místo byl náš cíl, říká spokojeně trenér Sparty. Budeme fandit Slavii, šokuje!

Třetí místo byl náš cíl, říká spokojeně trenér Sparty. Budeme fandit Slavii, šokuje!

Sparta zvládla i druhé kolo nadstavby a definitivně si zajistila třetí místo v tabulce. Ruku na srdce, lépe se Sparta už neumístí. Cíl už tak tedy svěřenci zatím stoprocentního trenéra Horňáka splnili, sezóna pro ně však ještě nekončí.

Sparta porazila Liberec jen díky brance Costy z 5. minuty. Díky docela povedenému závěru a okolnostem se však navzdory zpackané sezóně může kvalifikovat přímo do Evropské ligy. Teď už to ale neovlivní pouze Sparta. Pomoci musí pražská Slavia, která ve finále poháru musí zdolat Baník. Kromě toho bude ale Sparta sledovat i Premier League a Evropskou ligu.

Pokud totiž Arsenal vyhraje Europa League a umístí se na příčce v lize, která by mu účast v Evropské lize taktéž zajistila, bude třetí tým z české ligy - tedy Sparta - za předpokladu, že Baník nevyhraje pohár, nasazen přímo do základní skupiny Evropské ligy. Jinak bude Sparta muset projít přes kvalifikaci. Letenským tak nezbývá nic jiného, než fandit Slavii.

„Úplně se to nabízí. Nebo ne přímo fandit, ale budeme si přát, aby to tak dopadlo,“ řekl Horňák k tomu, že budou muset fandit úhlavnímu rivalovi. K zápasu s Libercem řekl: "Celou obranu chválím, soupeři jsme nedovolili vystřelit na branku. Ale s tím, jak nás Liberec ke konci zatlačil před vlastní šestnáctku, spokojený nejsem." 

Horňák už ale cíl ve Spartě splnil. „Když jsem v zimě k áčku přicházel, třetí příčka byla minimálním cílem. V tomto ohledu jsme spokojení,“ pyšní se dočasný kouč úspěchem. Další kolo ale Sparta vyzve Viktorii Plzeň, kterou doma porazila v základní části 4:0. Zdánlivě nemá o co hrát, má ale stále minimální teoretickou šanci umístit se na druhém místě právě před Plzní...

(zdroj: fotbal.idnes.cz)