Opustí Allegri Juventus? Budu jednat s prezidentem, přiznává kouč Staré dámy

Massimilliano Allegri po pěti letech na lavičce Juventusu Turín řeší, zda bude tento tým trénovat i v příští sezóně. Italský trenér je mimořádně úspěšný na domácí scéně, Ligu mistrů však se špičkovým kádrem za oněch pět let neovládl ani jednou a mohlo by jej to stát místo.

Opustí Allegri Juventus? Budu jednat s prezidentem, přiznává kouč Staré dámy

Allegri nedávno oslavil už páté Scudetto v řadě, celkově osmé pro Juventus, je na něm ale cítit ta pachuť po vypadnutí z Ligy mistrů, kde Stará dáma nedokázala přejít přes Ajax do semifinále. A to i přesto, že už tak silný tým v létě posílil hvězdný Cristiano Ronaldo, historicky nejlepší hráč Ligy mistrů ať už počtem gólů nebo jednotlivých ušatých pohárů.

Ronaldo ale nestačí a tým potřebuje do žil novou výživu. Tou by kromě nějakých posil do zálohy mohl být i nový trenér. Jedna možnost je, že Allegri usoudí, že bude pro Juventus lepší, když odejde, je ale klidně i možné, že bude po sezóně vyhozen. Vyloučeno ale není ani jeho setrvání. Dokonce se spekulovalo i o tom, že by tým mohl převzít opět Antonio Conte, José Mourinho či Laurent Blanc.

Sám Allegri je ale zatím nejistý. Poté, co sezóna definitivně skončí, se uvidí. "Příští týden se setkám s prezidentem Agnellim," potvrdil Allegri. "Podobně jako každý rok povedeme společnou diskuzi," uvedl. "Před zápasem s Ajaxem jsem mu řekl, že zůstanu. Příští týden si o všem promluvíme," dodal. I Starou dámu může čekat v létě obměna kádru i s trenérem. Právě nad Allegrim totiž visí největší otazník...