Sadílek: Van Bommel je asi můj osudový kouč. Celou kabinu si získal svým charakterem

Jméno českého mládežnického reprezentanta Michala Sadílka se v zahraničí stále více dostává do podvědomí. Někdejší tvář Slovácka se dobrými výkony prezentuje v barvách nizozemského PSV Eindhoven a aktuálně hovoří i o pohádkové sezóně. Lví podíl na tom má podle jeho slov jeho trenér Mark van Bommel.

Sadílek: Van Bommel je asi můj osudový kouč. Celou kabinu si získal svým charakterem

Ve svých devatenácti letech se sice stále rozkoukává, přesto je na hrací ploše rovnocenným parťákem zkušeným mazákům. Sadílek již v nizozemské nejvyšší soutěži zaznamenal ligový gól a okusil Ligu mistrů. Nikdo nepochybuje o tom, že jeho schopnosti ještě porostou, ale on stále zůstává myšlenkami při zemi.

„Tahle sezóna je neskutečná, určitě nad očekávání. Splnil jsem si velký sen, když jsem si mohl zahrát Ligu mistrů proti Interu Milán. Kdyby mi to v létě tehdy někdo řekl, tak bych mu ani nevěřil. Na můj výkon jsem slyšel dobré ohlasy, proto jsem tušil, že bych mohl dostat šanci i v lize,“ nechal se slyšet talentovaný hráč, který stále více dostává důvěru v A-týmu.

Je to také tím, že mu věří současný kouč Mark van Bommel, který jej mohl vést již mládežnických výběrech Eindhovenu. „Je to asi můj osudový kouč. Sedli jsme si od prvního dne, co před dvěma lety převzal devatenáctku. Šlo o jeho první štaci v pozici hlavního trenéra, hned si tým získal. Osobností, charakterem. Cítili jsme, že budeme úspěšní, což se potvrdilo. Získali jsme dvě trofeje ze tří možných. Na trenéra jsem pozitivně zapůsobil fotbalově i charakterem, v létě si mě pak přetáhl s sebou do áčka,“ dodal Sadílek, který by se mohl časem dočkat i angažmá u některého ze zvučných evropských klubů.