Fleišman: Neřekl bych, že bychom ligu odsunuli na druhou kolej na úkor poháru

Fleišman: Neřekl bych, že bychom ligu odsunuli na druhou kolej na úkor poháru

Ostravský Baník na podzim děsil každého soupeře, ale na jaře své pozice poněkud vyklidil. V tabulce české nejvyšší soutěže již příliš bodů neposbíral, ale nakonec to stačilo na účast v elitní skupině o titul. V kabině už dávno vědí, že to na mistrovskou trofej letos stačit nebude, ale pohárová Evropa je lákavá. A ve hře je také ještě triumf v MOL Cupu.

Právě k domácímu poháru by mohl ostravský Baník upírat svůj zrak. Ve finále si to rozdá se Slavií, o čemž rozhodl v semifinále, kdy vyřadil pražskou Bohemku. Rozhodně to ale nebude nic snadného, což si uvědomuje i zkušený obránce Jiří Fleišman. Ten musel v sobotu skousnout ligovou porážku od Jablonce.

„Neřekl bych, že bychom ligu odsunuli na druhou kolej na úkor poháru. Kdybychom finál nevyhráli, můžeme postoupit ještě z pátého místa. Musíme se teď soustředit na úterní zápas, kdy si to na férovku rozdáme s Libercem. Můžeme udělat důležitý krok k pátému místu a ve finále děj se vůle boží,“ nechal se slyšet čtyřiatřicetiletý bek s minulostí V Liberci či Boleslavi.

Právě fanoušci Slovanu mu vždy nezapomenou připomenout, že je zradil. Také samotný hráč očekává, že na něj budou pískat i v klíčovém duelu. „Jsou slyšet pokaždé, když nastoupím. Jestli jim to dělá dobře… Asi jde o lidi, kteří si potřebují něco dokazovat. Mě ale akorát nadávky ještě víc vyburcují, takže jim vlastně můžu poděkovat,“ pokračovala opora Baníku. „Já ty zápasy už prožívám stejně. Pocházím sice z Liberce a slyšel jsem už spoustu nadávek od fanoušků, ale už to nevnímám,“ dodává Fleišman.