Weber o zlínských Ševcích: Zrádný soupeř, proti nám bude stát zase úplně jiný tým

Weber o zlínských Ševcích: Zrádný soupeř, proti nám bude stát zase úplně jiný tým

Mladá Boleslav v odvetě ligové nadstavby o Evropu remizovala doma s Teplicemi 1:1, což ji ale stačilo, neboť před týdnem stejného soupeře deklasovala rozdílem osmi branek. Mezi střelce středočeského celku se zapsal opět Komličenko, který tak vylepšil osobní i soutěžní maximum. Kouč Josef Weber vykazoval po utkání spokojenost, i když připustil, že postup byl pro jeho tým povinností.

Boleslav má pohárové ambice, což potvrdila hned v úvodním duelu nadstavby, kdy přejela venku Teplice rozdílem třídy. V odvetě již šlo o pouhou formalitu, přesto kouč své svěřence nabádal, aby nic nepodcenili. „Jsem rád za ten postup. Byl to úkol, který jsme si dali před touto skupinou. Hráči věděli, že i kdyby dnes skončili, že by volno nedostali,“ přiznal kouč Boleslavi na tiskové konferenci.

„Bylo to složité pro oba týmy se na toto utkání připravit, přestože na obou stranách jsou profesionálové. Myslím ale, že to bylo důstojné utkání. Byl bych raději, kdybychom vyhráli, ale soupeř k tomu také nepřistoupil odevzdaně,“ pokračoval v hodnocení odvetného utkání. Jak bylo vidno, hráči Teplic si pokárání vedení vzali k srdci a na půdě soupeře se snažili důstojně rozloučit s touto sezónou.

„Do vedení jsme šli my, ale aktivnější jsme paradoxně byli až ve druhém poločase. Zaslouženě jsme postoupili a musíme se nyní připravit na souboj se Zlínem. Soupeř je to zrádný, neboť na podzim jsme s ním prohráli. Na jaře se nám dařilo lépe, ale možné je všechno. Oni vyměnili trenéra a od té doby se jim daří, takže proti nám bude stát zase úplně jiný tým,“ dodal Weber.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.