Vrba: Potkaly se týmy, kterým hodně záleželo na výsledku: Čekalo se na první chybu a gól

Vrba: Potkaly se týmy, kterým hodně záleželo na výsledku: Čekalo se na první chybu a gól

Ligový šlágr v neděli večer nabídl branky až v samotném závěru. Dlouhých 80 minut sledovali diváci opatrnou bitvu, která měla velkou měrou napovědět o budoucím mistrovi. V poslední desetiminutovce štěstí více přálo domácí Slavii, která nakonec uspěla 3:1. Za hosty už jen snižoval Kovařík.

Slavia odskočila v tabulce Plzni na pět bodů a vše nasvědčuje tomu, že o titulu je již rozhodnuto. Také kouč západočeského klubu Pavel Vrba po závěrečném hvizdu tušil, že je o mistrovi jasno. „Potkaly se dva týmy, kterým hodně záleželo na výsledku. Čekalo se na chybu a na první gól. Ten se nám bohužel nepodařilo vstřelit,“ litoval kouč Viktoriánů neproměněných šancí Kovaříka či Beauguela.

„Do té doby to bylo bez vyložených šancí, ale pak Slavia zahrála úžasně nabídnutou situaci a šla do vedení. Přidala druhou a třetí branku z brejkové situace, kdy jsme ztratili míč po standardní situaci. Góly byly takové, jaké byly a já si myslím, že zápas odpovídal postavení týmů v tabulce. Atmosféra byla úžasná,“ poukázal kouč na fakt, že se duel o první místo v tabulce odehrál před skvělou diváckou kulisou.

Plzeň po podzimu ztrácela na čelo tabulky, ale Slavia během jara několikrát chybovala a nechala pronásledovatele nadechnout. Mistr minulé sezóny však svou šanci nevyužil a na pražský klub ztrácí jen pár kol před koncem propastných pět bodů. „Tyto zápasy podobné situace rozhodují. Kdybychom dali první gól my, tak to možná dopadlo jinak. Slavia udělala obrovský krok k titulu,“ dodal Vrba.