Kovařík: Ještě je ve hře pár bodů. Nezbývá, než se o ně pokusit porvat a doufat

Kovařík: Ještě je ve hře pár bodů. Nezbývá, než se o ně pokusit porvat a doufat
OBSAHUJE OHLASY

Zklamání doslova sálala z tábora Plzně po nedělním nezdaru na půdě pražské Slavie. Boj o první místo v tabulce dopadl pro západočeský klub smolně a padl 1:3. Všechny čtyři branky padly až v samotném závěru a hráči Viktoriánů poukazovali na fakt, že selhali především v produktivitě. Sešívaní nyní vedou tabulku s náskokem pěti bodů.

V samotném závěru sice zkušený záložník Jan Kovařík branku vstřelil, ale mnohem více ho mrzela šance z 63. minuty, kdy selhal. Jeho pokus pouze orazítkoval tyč brankáře Koláře. „Bohužel jsem to neproměnil a několik minut potom jsme dostali gól. To byly dva klíčové momenty utkání,“ sypal si Kovařík popel na hlavu.

Plzni se v Edenu dlouhodobě nedaří a ani v neděli večer černou sérii neprolomila. „Víme, že to tu je těžké, ale těžko říct, čím to je. Bohužel. Měli jsme určité situace, kdy jsme mohli dát gól a jít do vedení,“ přidal se po utkání i další záložník Hrošovský. „V neděli se tu dalo vyhrát. Bohužel se štěstí přiklonilo na stranu Slavie, takže ji musíme pogratulovat,“ dodal slovenský legionář.

Pražský klub z Vršovic tak vede tři kola před koncem soutěže ligu o pět bodů. „Budeme se prát až do konce, tímto pro nás liga nekončí. Ve hře je ještě devět bodů, prohráváme o pět. Musíme se o to poprat a vyhrávat,“ burcoval Kovařík v rozhovoru pro klubové stránky Plzeně své spoluhráče, že titul ještě teoreticky ztracený není.