Na Francouze stačil rychlostně pouze olomoucký Šíp, posteskl si kouč sedmnáctky Kotal

OBSAHUJE VIDEO

Konečnou zastávkou na Euru do sedmnácti let bylo pro český výběr trenéra Václava Kotala čtvrtfinále. Jeden z hlavních favoritů turnaje Francie pak jeho mužstvo roznesla poměrem 6:1 a pohodlně dokráčela mezi nejlepší čtyři celky turnaje.

Na Francouze stačil rychlostně pouze olomoucký Šíp, posteskl si kouč sedmnáctky Kotal

O příčinách vysoké porážky...

"Francouzi a Nizozemci pro mě byli od začátku favority celého turnaje, francouzský tým potvrdil i proti nám své kvality. Hlavní rozdíl byl v pohybu, v kultuře pohybu a práci s míčem. Na rozdíl od hráčů soupeře jsme byli pomalí v práci s míčem pod tlakem. I když jsme hráče upozorňovali, že Francie trestala Švédy za všechny chyby při zakládání útoků, tak se nám stalo to samé. Za poločasového stavu jsme to chtěli důstojně dohrát, ale i v druhém poločase byl soupeř jednoznačně lepší. Dokázali být trpěliví při vytváření šancí a opět ukázali, jak umí dohrávat akce až do zakončení."

O tom, že nedohrály dvě opory Jan Hellebrand a Josef Koželuh...

"Pepíkovi Koželuhovi se obnovilo starší zranění kotníku, když mu hráč soupeře došlápl na kotník. Jan Hellebrand odjel do nemocnice na vyšetření a byla tam podezření na zlomeninu, tak věříme, že bude v pořádku. Oba patřili k nejlepším hráčům."

O tom, že se je třeba zaměřit na rychlost...

"Porážka 1:6 je krutá, ale je potřeba si z toho vzít ponaučení do další práce. Pro hráče je to obrovská zkušenost na téhle úrovni. A pokud se z toho budou chtít poučit, tak mají možnost. Musíme dál pracovat s rychlostně vybavenými hráči, na Francouze stačil rychlostně pouze Jáchym Šíp."