Horváth: Byť se to spoustě lidem nelíbí, z Plzně se stal velký hráč, který je Spartě i Slavii trnem v oknu

Horváth: Byť se to spoustě lidem nelíbí, z Plzně se stal velký hráč, který je Spartě i Slavii trnem v oknu

Čtyřiačtyřicetiletý kouč plzeňské juniorky Pavel Horváth má stále velmi silné vazby na áčko Pavla Vrby. S hráči jako Limberský, Petržela, Bakoš nebo Kolář toho ostatně hodně zažil na hřišti i mimo něj...

"Každý den se s nimi potkávám, kecáme, ale už jsem v jiné partě. V té trenérské, která má daleko míň času. Je to logický vývoj, ale to neznamená, že jsem se odstřihnul. Od lidí, se kterými deset let trávíte 300 dní v roce, se nejde odpojit lusknutím prstů," ozřejmil v interview pro idnes.cz někdejší český reprezentant, jenž v minulosti prošel i oběma slavnými "S".

Jeho Viktoria o víkendu nestačila na Slavii a zřejmě se jí nepovede obhájit primát z loňského roku a bude "jen" vicemistrem. O napětí a nevraživosti vůči pražským adresám by ale mluvit nechtěl...

"Je to konkurence. Byť se to spoustě lidem nelíbí, z Plzně se stal velký hráč, který je Spartě i Slavii trnem v oknu. Je fajn vědět, že nerozhoduje to, za kolik kdo koupí hráče. Viktorka měla být nanejvýš třetí vzadu, ale zase chce titul," pokračoval na idnes.cz někdejší středopolař Galatasaraye Istanbul, Sportingu Lisabon či Visselu Kóbě.

O západočeském souboru se spoustou veteránů už se nějaký čas píše, že není hladový jako v minulosti. Bývalý stratég Baníku Sokolov s tím však tak úplně nesouhlasí.

"Koukám na většinu tréninku a vůbec mi nepřijde, že by kluci, kteří plzeňskou pohádku rozjížděli, přestali mít chuť. Fakt ne. Vidím na nich, jak je fotbal baví, jak nechtějí prohrát jediný tréninkový zápas. Jak jinak by to mělo vypadat? Že by flákali tréninky, pak přepnuli a v neděli odmakali zápas? To nejde," upozornil Horváth, který je vzdáleným příbuzným slávistického kormidelníka Jindřicha Trpišovského.