Udělá Manchester United z Koulibalyho nejdražšího obránce světa?

Sedmadvacetiletý reprezentant Senegalu Kalidou Koulibaly uzavírá v Neapoli, které letos pomohl ke stříbrné pozici, již svou pátou sezonu a v Serii A už má odehráno téměř 160 zápasů.

Udělá Manchester United z Koulibalyho nejdražšího obránce světa?

Bývalý zadák Mét či Genku by však mohl Apeninský poloostrov letos v létě opustit, protože se k jeho potenciálnímu příchodu opět vrací slovutný Manchester United.

Pakliže ho však budou chtít Rudí dáblové opravdu přivést na Old Trafford, zřejmě budou muset překonat defenzivní přestupový rekord,, jenž dosud drží Virgil van Dijk, jenž se před rokem a půl stěhoval ze Southamptonu do Liverpoolu za 75 milionů eur.

Dvacetinásobný šampion Anglie již vábil stopera ze San Paola loni v létě i letos v zimě, ovšem vždy neúspěšně a prezident SSC Aurelio de Laurentiis se v dotyčné souvislosti nechal slyšet, že už za něj odmítl i sumu okolo 100 milionů eur.

Pakliže by o spoluhráče Milika, Mertense, Insigneho či Callejóna norský manažer z divadla snů Ole Gunnar Solskjaer skutečně stál, nebude to vůbec levné. 195 centimetrů vysoký stoper, za něhož celek z jihu Itálie zaplatil před pěti lety 10 milionů eur, má před sebou na nejvyšší úrovni klidně ještě dalších deset let.