Liverpool bude v Madridu hrát nejen o ušatou trofej, ale i o Van Dijka

Liverpool bude v Madridu hrát nejen o ušatou trofej, ale i o Van Dijka

Nejlepší stoper na světě? Dost možná to bude Virgil van Dijk z Liverpoolu. A jestli ne nejlepší, tak určitě nejdražší. Vždyť Reds za něj v loňském roce zaplatili Southamptonu 75 milionů liber a nutno dodat, že si tuto investici nevyčítají. Však Van Dijk pomohl k druhému místu v lize a nechybělo moc a celek z Anfield Road mohl dokonce slavit titul v Premier League. Vše si ale ještě může vynahradit ve finále Ligy mistrů, kde změří síly s papírově slabším Tottenhamem. Pokud by ale ani tato trofej v Liverpoolu neskončila, mohl by skončit Van Dijk, myslí si bývalá hvězda Spurs Garth Crooks.

Liverpool získal v této sezoně 97 bodů, což je historicky nejvyšší počet, co se mu kdy podařil. Manchester City byl ale ještě o bodík lepší…

Pozornost borců z města Beatles se tak nyní upírá k bitvě o ušatý pohár. Ta se uskuteční 2. června na stadionu Atlétika Madrid. Po loňském prohraném finále s Realem Madrid (1:3) bude mít Kloppova družina šanci na reparát.

A půjde o hodně. Kromě obrovské prestižně a milionů liber také o Van Dijka. Alespoň si to myslí bývalá opora Spurs Garth Crooks, který řekl: „Pro Virgila van Dijka mám jen slova chvály. V této sezoně byl úžasný. Od té doby, co tento Nizozemec přišel do Liverpoolu, se defenziva celého týmu obrovsky zvedla.“

„Nicméně mám pocit, že pokud by Reds nevyhráli Ligu mistrů, mohlo by to znamenat jeho odchod. Hráč jeho kvalit potřebuje hrát za nejlepší tým a sbírat trofeje, ne pouze druhá místa,“ dodal Crooks.