Tři slibné naděje české sedmnáctky, která skončila na nedávném Euru ve čtvrtfinále?

Česká reprezentační sedmnáctka dokázala na mistrovství Evropy v Irsku proniknout ze základní skupiny, ve které neprohrála a po remízových výsledcích s Belgií a domácím souborem skolila Řecko. Její cesta skončila ve čtvrtfinále, ze kterého je razantně vyprovodila favorizovaná Francie. Hlavní kouč Václav Kotal na turnaji pracoval s kádrem, který obsahoval nejen zástupce Sparty, Slavie či Plzně, ale také Manchesteru United a Red Bullu Salzbrug. Kteří tři perspektivní mladíci z jeho mužstva by mohli v budoucnu výrazně promluvit také v dospělém fotbale?

Josef Koželuh (Viktoria Plzeň)

Obránce, jenž oslavil sedmnácté narozeniny letos v únoru a na vlastní kůži ochutnal už i UEFA Youth League, což je mládežnická obdoba Ligy mistrů, aktuálně patří do týmu plzeňského dorostu U19, který vede Pavel Fořt.

"Je to rychlostní typ hráče, který projevuje svou kvalitu. V reprezentaci bývá využíván na beku, já ho spíše stavím na postu krajního záložníka, ale to je dobře, že umí dvě role. Je to chytrý kluk co nic nevzdává a snaží se zlepšovat. Vnímá své slabiny, o kterých konzultujeme, a pracuje na nich," uvedl na konto západočeské naděje pětatřicetiletý kouč, jenž si ve své hráčské kariéře zahrál na Slovensku, v Německu i ve Francii.

Koželuh nastoupil do všech třech zápasů ve skupině v základní sestavě a mezi jedenácti vyvolenými nechyběl ani proti gigantovi ze země galského kohouta. Zmíněný duel v Irsku však bohužel kvůli zraněnému kotníku nedohrál.

V letní přestávce by si ho každopádně mohl Pavel Vrba stáhnout do přípravy áčka, neboť se ve Štruncových sadech očekává lehké omlazení souboru.