Tři slibné naděje české sedmnáctky, která skončila na nedávném Euru ve čtvrtfinále?

Česká reprezentační sedmnáctka dokázala na mistrovství Evropy v Irsku proniknout ze základní skupiny, ve které neprohrála a po remízových výsledcích s Belgií a domácím souborem skolila Řecko. Její cesta skončila ve čtvrtfinále, ze kterého je razantně vyprovodila favorizovaná Francie. Hlavní kouč Václav Kotal na turnaji pracoval s kádrem, který obsahoval nejen zástupce Sparty, Slavie či Plzně, ale také Manchesteru United a Red Bullu Salzbrug. Kteří tři perspektivní mladíci z jeho mužstva by mohli v budoucnu výrazně promluvit také v dospělém fotbale?

Jáchym Šíp (Sigma Olomouc)

Když dostalo Česko výprask od Francie, Václav Kotal vyjmenoval několik nedostatků, které chyběly k lepšímu výsledku. Jediný, kdo podle jeho slov snesl měřítko, byl právě olomoucký záložník Šíp.

"Musíme dál pracovat s rychlostně vybavenými hráči, na Francouze stačil rychlostně pouze Jáchym Šíp," přednesl šestašedesátiletý expert, jenž v minulosti vedl i Jablonec, Brno či Hradec Králové a pár sezon strávil také ve strukturách Sparty.

A byl to právě stále teprve šestnáctiletý hanácký expres, jenž se podepsal pod jedinou branku, kterou Francie inkasovala. V nastaveném čase totiž našel v pokutovém území volného Adama Rittera, jenž korigoval konečné skóre na 1:6.

Jeden z klenotů Sigmy, který reprezentoval svou zemi i v kategoriích do patnácti a šestnácti let, už se mimochodem snaží sbírat také mezinárodní ostruhy. Například loni v létě byl levonohý křídelník na stáži ve slovutném Bayernu Mnichov a k tomuto datu má na kontě také dva starty v UEFA Youth League.