Návrat ztraceného syna? Ofenziva ve složení Salah, Firmino, Mané a Coutinho by byla smrtící!

Návrat ztraceného syna? Ofenziva ve složení Salah, Firmino, Mané a Coutinho by byla smrtící!

V lednu 2018 zamířil Philippe Coutinho z Liverpoolu do Barcelony za 105 milionů liber. Obrovská očekávání ale na Nou Campu nenaplnil. Spíše naopak. Často je pod palbou kritiky a vyřazení v semifinále Ligy mistrů právě od Reds mu také dvakrát nepomohlo. O jeho dalším osudu v Katalánsku se nyní hodně mluví. A právě to je šance pro vedení anglického celku, které by Brazilce mohlo přivést zpět do města Beatles. Alespoň tak si to představuje někdejší kapitán Reds Phil Thompson.

Na Coutinha v posledních zápasech bučeli a pískali vlastní fanoušci. Určitě nic příjemného. Na druhou stranu je nutno dodat, že na hřišti zdaleka nepředváděl takové výkony, jaké se od něj očekávají. V Barceloně mu to podle všeho nesedlo (zatím).

Podle sportskeeda.com hodlá celou situaci řešit i vedení klubu, které se připravuje na letní Coutinhův odchod. Získané finanční prostředky pak obratem hodlá investovat do jiných posil.

A kam by mohl šestadvacetiletý ofenzivní záložník zamířit? Jednou z možností je Chelsea, jejíž majitel Roman Abramovič už situaci ohledně Coutinha sondoval.

Podle Thompsona by ale šikovný středopolař byl velmi platný i v současném Liverpoolu. Jako podpora pro ofenzivní trojici Mané - Salah - Firmino. „Já bych ho bral hned. Ale musel by přijít teď v létě, než až za dvanáct měsíců. V Barceloně očividně trpí. Hraje na levé straně, ale není Neymar. Mnohem raději to má ve středu hřiště, kde může organizovat hru. Není hráčem na křídlo, jak se z něj snaží na Nou Campu udělat. Navíc ho tam nemilují tak, jako fanoušci na Anfield Road. Mohl by nám strašně pomoci v zápasech, kdy hrajeme do zahuštěné obrany. Umí najít skulinky v defenzivě,“ řekl Thompson.