Návrat ztraceného syna? Ofenziva ve složení Salah, Firmino, Mané a Coutinho by byla smrtící!

V lednu 2018 zamířil Philippe Coutinho z Liverpoolu do Barcelony za 105 milionů liber. Obrovská očekávání ale na Nou Campu nenaplnil. Spíše naopak. Často je pod palbou kritiky a vyřazení v semifinále Ligy mistrů právě od Reds mu také dvakrát nepomohlo. O jeho dalším osudu v Katalánsku se nyní hodně mluví. A právě to je šance pro vedení anglického celku, které by Brazilce mohlo přivést zpět do města Beatles. Alespoň tak si to představuje někdejší kapitán Reds Phil Thompson.

Návrat ztraceného syna? Ofenziva ve složení Salah, Firmino, Mané a Coutinho by byla smrtící!

Na Coutinha v posledních zápasech bučeli a pískali vlastní fanoušci. Určitě nic příjemného. Na druhou stranu je nutno dodat, že na hřišti zdaleka nepředváděl takové výkony, jaké se od něj očekávají. V Barceloně mu to podle všeho nesedlo (zatím).

Podle sportskeeda.com hodlá celou situaci řešit i vedení klubu, které se připravuje na letní Coutinhův odchod. Získané finanční prostředky pak obratem hodlá investovat do jiných posil.

A kam by mohl šestadvacetiletý ofenzivní záložník zamířit? Jednou z možností je Chelsea, jejíž majitel Roman Abramovič už situaci ohledně Coutinha sondoval.

Podle Thompsona by ale šikovný středopolař byl velmi platný i v současném Liverpoolu. Jako podpora pro ofenzivní trojici Mané - Salah - Firmino. „Já bych ho bral hned. Ale musel by přijít teď v létě, než až za dvanáct měsíců. V Barceloně očividně trpí. Hraje na levé straně, ale není Neymar. Mnohem raději to má ve středu hřiště, kde může organizovat hru. Není hráčem na křídlo, jak se z něj snaží na Nou Campu udělat. Navíc ho tam nemilují tak, jako fanoušci na Anfield Road. Mohl by nám strašně pomoci v zápasech, kdy hrajeme do zahuštěné obrany. Umí najít skulinky v defenzivě,“ řekl Thompson.