Devětatřicetiletý Kroupa se vzepřel času: Až přestane sloužit zdraví, tak skončím, ale takové myšlenky mě ještě ani nenapadají

Devětatřicetiletý Kroupa se vzepřel času: Až přestane sloužit zdraví, tak skončím, ale takové myšlenky mě ještě ani nenapadají

Čerstvě devětatřicetiletý ofenzivní bijec ve službách 1. SK Prostějov Karel Kroupa si sice připsal v doznívajícím ročníku FNL jen dvaadvacet vystoupení a v základní sestavě kouče Oldřicha Machaly figuroval pouze dvacetkrát, nicméně i tak se pyšní statusem nejlepšího střelce moravského mužstva.

I díky tomu je Prostějov v podstatě zachráněn a funkční veterán by si mohl dopřát více odpočinku. "Tohle nechám na trenérech, jistě to s námi ještě budou konzultovat. Ovšem určitě budou chtít vyzkoušet i další hráče," uvedl v interview pro web fnliga.cz bývalý útočník Denizlisporu, Brna, Zlína, Senice či Nitry, jenž už je na nynější adrese necelých pět let.

Tým těžil i z obrovských zkušeností členů kádru. "Samozřejmě. Hráči jako Honza Polák, Alda Šustr, Tomáš Janíček a další, to je obrovská zkušenost. Když na takové kluky jde balón, tak víte, že nezazmatkují a zvládnou to i v těžké pozici. To týmu hodně pomůže. I tak na nás ovšem padla trošku deka, což mě dost mrzí. Zlomilo se to při utkání s Jihlavou, když jsme byli celé utkání lepší a spálili řadu tutových šancí. Nebýt následného výpadku z konce podzimu, tak hrajeme ještě výš," pokračoval na stránkách fnliga.cz nejstarší fotbalista prostějovského kádru, jenž dle svých vlastních slov nečekal, že by byl i pět let po odchodu z první ligy stále profesionálem.

Jak se ten, jenž byl u dvou prostějovských postupů do druhé ligy, udržje v potřebné kondici? "Fotbal mě i po těch letech neustále baví a naplňuje mě. Kdybych se do něj musel každý den nutit, tak by to asi nešlo. Nejdůležitější je chuť na sobě stále pracovat a trénovat, bez toho bych takto na fyzické dispozice náročnou soutěž nezvládl. Osobně mi také velmi pomáhá plavání," doplnil 193 centrimetrů vysoký ofenzivně laděný borec.

Sám by mohl pokračovat také v sezoně 2019/2020, ovšem jedním dechem přiznává, že už se mu otevírají také zadní vrátka. "V Prostějově si vždycky s předsedou Františkem Jurou po sezóně sedneme a diskutujeme, co dál. Zatím to však neřeším. Až mi přestane sloužit zdraví, tak kariéru zalomím, ale takové myšlenky mě ještě ani nenapadají. S panem Jurou jsme se již bavili, že bych po aktivní kariéře zůstal v prostějovském fotbale, v jaké funkci zatím nebudu specifikovat. Nabídka je na stole a uvidíme, co bude dál," uzavřel spoluhráč Vošahlíka, Lutonského či Le Gianga, jehož vyjádření vyšlo na portálu fnliga.cz.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.