13 českých krajánků, kteří podle všeho během léta změní klubovou adresu

To, že bývalý reprezentační obránce Adam Hloušek již co nevidět ukončí své polské dobrodružství a na startu letní přípravy se bude hlásit ve Viktorii Plzeň, už se ví celou řadu týdnů. Ani zdaleka ovšem nebude jediným českým krajánkem působícím v zahraničních soutěžích, kterého čeká převlékání trikotu. Portál eFotbal.cz vybral 13 jmen, které mohou někdejšího borce Stuttgartu, Kaiseslauternu či Norimberku brzy napodobit. U někoho je změna jistotou, u někoho ještě situace zcela jasná není a bude záležet na nabídkách a šikovnosti manažerů. Nejméně deset z třinácti zmíněných se však nepochybně bude od letošního léta hlásit na nových adresách, ať už v Česku, nebo i nadále za hranicemi rodné země.

13 českých krajánků, kteří podle všeho během léta změní klubovou adresu

Jakub Mareš (32 let, Zaglebie Lubin)

Teplický rodák naposledy výrazně zářil u našich východních sousedů na Slovensku, kde pálil za Ružomberok a Slovan Bratislava. I to ho poté vystřelilo do polské Ekstraklasy, kde už však tolik produktivní není, což dokládá skutečnost, že 38 startů za Zagelbie Lubin přetavil jen v 6 tref (nutno podotknout, že se ho základní sestava týkala jen v osmnácti případech). V této sezoně má výrazně nižší minutáž než v uplynulém ročníku a šestému Lubinu,m jehož táhnou Tuszynski, Pawlowski a Bohar, Starzynski zřejmě bude mávat. Ve dvaatřiceti letech a plné síle by o něj mohl být zájem v Česku i na Slovensku.

Michael Rabušic (29 let, Szombathelyi Haladás)

"Rambo" nakonec v Szombathelyi Haladás vydrží jen o půl roku více, než stoper Vít Beneš. Jeho nynější celek se poroučí z první do druhé ligy a samotný odstavený útočník, který naposledy nastoupil v únoru, bude hledat nové útočiště, ve kterém by byl znovu důležitý a pravidelně nastupoval. Pakliže by se bývalý hráč Crotone, Hellasu Verona či Perugie rozhodl znovu vrátit na českou půdu, v úvahu by připadala liberecká i jihlavská adresa. Záležet však bude i na slovu Zsolta Hornyáka, respektive Radima Kučery. V případě prvně jmenovaného stratéga také na tom, zda na stadionu U Nisy udrží Libora Kozáka.

Tomáš Sivok (35 let, Maccabi Petah Tikva)

Velezkušený střední obránce si izraeleské angažmá pochvaluje, ale současně bez skrupulí prozradil, že se chystá po vypršení dvouleté dohody z Maccabi Petah Tikva odejít. Bývalý zadák Udinese, Bursasporu a Besiktase Istanbul sice byl nejvytíženějším defenzivním borcem mužstva, tomu se však nedařilo a nakonec se bude poroučet o soutěž níže. Samotný Sivok by ještě chtěl jeden až dva roky profesionálně hrát a o nabídky jistě nebude mít nouzi. Jedna by mohla přilétnout například z jeho Českých Budějovic, které jsou opět prvoligové. Potká se opět s Jiřím Kladrubským?

Ladislav Krejčí (26 let, Boloňa)

Pakliže by list sestavoval ještě měsíc či dva zpátky, Krejčího jméno by figuroval v jistých přestupech. Je to ostatně jen pár týdnů, co se psalo o tom, že už dostal od vedení Boloni zelenou k hledání nového angažmá. Od startu dubna se však exsparťanský štírek v sestavě znovu objevuje poměrně pravidelně a je možné, že na něj trenér Siniša Mihajlovič změnil názor. Podle tuzemského tisku by byl variantou pro Spartu i Plzeň, ale preference spoluhráče Destra či Palacia jistě bude setrvání v jedné z TOP 5 evropských soutěží.