13 českých krajánků, kteří podle všeho během léta změní klubovou adresu

13 českých krajánků, kteří podle všeho během léta změní klubovou adresu

To, že bývalý reprezentační obránce Adam Hloušek již co nevidět ukončí své polské dobrodružství a na startu letní přípravy se bude hlásit ve Viktorii Plzeň, už se ví celou řadu týdnů. Ani zdaleka ovšem nebude jediným českým krajánkem působícím v zahraničních soutěžích, kterého čeká převlékání trikotu. Portál eFotbal.cz vybral 13 jmen, které mohou někdejšího borce Stuttgartu, Kaiseslauternu či Norimberku brzy napodobit. U někoho je změna jistotou, u někoho ještě situace zcela jasná není a bude záležet na nabídkách a šikovnosti manažerů. Nejméně deset z třinácti zmíněných se však nepochybně bude od letošního léta hlásit na nových adresách, ať už v Česku, nebo i nadále za hranicemi rodné země.

Jakub Mareš (32 let, Zaglebie Lubin)

Teplický rodák naposledy výrazně zářil u našich východních sousedů na Slovensku, kde pálil za Ružomberok a Slovan Bratislava. I to ho poté vystřelilo do polské Ekstraklasy, kde už však tolik produktivní není, což dokládá skutečnost, že 38 startů za Zagelbie Lubin přetavil jen v 6 tref (nutno podotknout, že se ho základní sestava týkala jen v osmnácti případech). V této sezoně má výrazně nižší minutáž než v uplynulém ročníku a šestému Lubinu,m jehož táhnou Tuszynski, Pawlowski a Bohar, Starzynski zřejmě bude mávat. Ve dvaatřiceti letech a plné síle by o něj mohl být zájem v Česku i na Slovensku.

Michael Rabušic (29 let, Szombathelyi Haladás)

"Rambo" nakonec v Szombathelyi Haladás vydrží jen o půl roku více, než stoper Vít Beneš. Jeho nynější celek se poroučí z první do druhé ligy a samotný odstavený útočník, který naposledy nastoupil v únoru, bude hledat nové útočiště, ve kterém by byl znovu důležitý a pravidelně nastupoval. Pakliže by se bývalý hráč Crotone, Hellasu Verona či Perugie rozhodl znovu vrátit na českou půdu, v úvahu by připadala liberecká i jihlavská adresa. Záležet však bude i na slovu Zsolta Hornyáka, respektive Radima Kučery. V případě prvně jmenovaného stratéga také na tom, zda na stadionu U Nisy udrží Libora Kozáka.

Tomáš Sivok (35 let, Maccabi Petah Tikva)

Velezkušený střední obránce si izraeleské angažmá pochvaluje, ale současně bez skrupulí prozradil, že se chystá po vypršení dvouleté dohody z Maccabi Petah Tikva odejít. Bývalý zadák Udinese, Bursasporu a Besiktase Istanbul sice byl nejvytíženějším defenzivním borcem mužstva, tomu se však nedařilo a nakonec se bude poroučet o soutěž níže. Samotný Sivok by ještě chtěl jeden až dva roky profesionálně hrát a o nabídky jistě nebude mít nouzi. Jedna by mohla přilétnout například z jeho Českých Budějovic, které jsou opět prvoligové. Potká se opět s Jiřím Kladrubským?

Ladislav Krejčí (26 let, Boloňa)

Pakliže by list sestavoval ještě měsíc či dva zpátky, Krejčího jméno by figuroval v jistých přestupech. Je to ostatně jen pár týdnů, co se psalo o tom, že už dostal od vedení Boloni zelenou k hledání nového angažmá. Od startu dubna se však exsparťanský štírek v sestavě znovu objevuje poměrně pravidelně a je možné, že na něj trenér Siniša Mihajlovič změnil názor. Podle tuzemského tisku by byl variantou pro Spartu i Plzeň, ale preference spoluhráče Destra či Palacia jistě bude setrvání v jedné z TOP 5 evropských soutěží.