13 českých krajánků, kteří podle všeho během léta změní klubovou adresu

To, že bývalý reprezentační obránce Adam Hloušek již co nevidět ukončí své polské dobrodružství a na startu letní přípravy se bude hlásit ve Viktorii Plzeň, už se ví celou řadu týdnů. Ani zdaleka ovšem nebude jediným českým krajánkem působícím v zahraničních soutěžích, kterého čeká převlékání trikotu. Portál eFotbal.cz vybral 13 jmen, které mohou někdejšího borce Stuttgartu, Kaiseslauternu či Norimberku brzy napodobit. U někoho je změna jistotou, u někoho ještě situace zcela jasná není a bude záležet na nabídkách a šikovnosti manažerů. Nejméně deset z třinácti zmíněných se však nepochybně bude od letošního léta hlásit na nových adresách, ať už v Česku, nebo i nadále za hranicemi rodné země.

Roman Macek (22 let, Lugano)

Ze Zlína pocházející mladík možná doplácí na to, že se vydal do zahraničí až příliš brzy. V kmenovém Juve nikdy šanci nedostal a nějaké soutěžní starty nasbíral jen na hostováních v Serii B v barvách Bari a Cremonese. Poslední půjčka do švýcarského Lugana však nevyšla, což dokládají jen 45 minut odehraného času. Na turínské Bianconeri kouče Allegriho ve svých dvaadvaceti letech evidentně nemá a jeho další stěhování je tak zřejmě nevyhnutelné.

Vladimír Darida (28 let, Hertha Berlín)

Středopolař s famózní fyzickou kondicí zažil smolnou sezonu, kterou poznamenalo několik zranění. Momentálně je někdejší záložník Plzně či Freiburgu na marodce opět. Pakliže by zůstal u berlínského kormidla kouč Dárdai, Darida by s největší pravděpodobností hlavní město Německa opustil, neboť nedostával příležitost ani po uzdravení. S příchodem nového kouče však ještě může na Olympijském stadionu zabojovat o novou příležitost.

Jiří Pavlenka (27 let, Werder Brémy)

Exslávista patří k výjimkám, kteří nemusí měnit dres kvůli nepříznivé osobní či klubové situaci. Během dvou sezon v bundeslize si však udělal vytáhlý odchovanec ostravského Baníku takové jméno, že je o něj zájem i na mnohem prestižnějších adresách, než je současný Weserstadion v Brémách. Pakliže by se ozval velký klub a nabídl Werderdu adekvátní odstupné, transfer bude možný. Je to ostatně jen pár týdnů, co se v tisku spekulovalo o opravdových obrech typu Bayernu či Juventusu.