Rumunská kolonie ve Spartě se rozpadá. Po Stanciuovi a Vatajeluovi se v Praze bude poroučet i Chipciu

Původně docela rozsáhlá rumunská kolonie ve Spartě se pozvolna rozpadá. Nicolae Stanciua, který odešel na přestup do Al Ahli a Bogdana Vatajelua, jenž byl zapůjčen do Jablonce, totiž brzy napodobí také Alexandru Chipciu.

Rumunská kolonie ve Spartě se rozpadá. Po Stanciuovi a Vatajeluovi se v Praze bude poroučet i Chipciu

Na brzy třicetiletého univerzála, jehož roční zapůjčení vyšlo na 26 milionů korun, totiž letenské "S" neuplatní opci na trvalý přestup a rumunský reprezentant se tak bude hlásit zpět v domovském Anderlechtu Brusel.

Mohou za to kolísavé a nevyrovnané výkony a Chipciuovi tak nepomůže ani jeho univerzálost, díky níž může nastupovat na kraji záložní i defenzivní řady...

"Sparta se rozhodla jít jiným směrem. Alex po sezoně klub opustí," citoval server isport.blesk.cz zdroj blízké nejslavnější tuzemské značce z Generali arény.

Ten dosud v české lize naskočil do 25 zápasů, dva duely odehrál v MOL Cupu a stejný počet utkání si připsal v předkolech Evropské ligy. Nyní ho čekají poslední tři kola Fortuna:ligy, po níž české metropoli zamává.

A ani to ještě není všechno. Jistou budoucnost nemá v kádru pro nadcházející soutěžní ročník 2019/2020 ani nejzkušenější ze všech rumunských borců Florin Nita.

Ten v posledních týdnech přišel o místo brankářské jedničky na úkor mladšího Milana Heči a je možný, že své dvaatřicáté narozeniny již přestup za dva miliony eur z února roku 2018 oslaví v jiném dresu.