Trávník: Na Slavii, na Spartě a doma s Libercem jsou ty nejhezčí zápasy, nic lepšího jsme si nemohli přát

Trávník: Na Slavii, na Spartě a doma s Libercem jsou ty nejhezčí zápasy, nic lepšího jsme si nemohli přát

Na čtvrtém místě usazený Jablonec má před sebou anglický týden. Zatímco ve středu se představí na vršovickém Sinobo Stadium, v neděli bude usilovat o úspěch v letenské Generali aréně.

Aby nebylo velkých zápasů pro zelenobílou družinu v závěru sezony málo, následující víkend ji pak čeká podještědské derby se Slovanem Liberec, což také slibuje zajímavou bitvu. "Zápasy na Slavii, na Spartě, doma s Libercem, to jsou ty nejhezčí zápasy, nic lepšího jsme si nemohli přát," uvedl na webu fkjablonec.cz tvůrce hry Michal Trávník, jehož klubu se na Slavii daří a naposledy odjížděl z její půdu bez bodu před dlouhými šesti lety.

Protože je Petr Rada v trestu, i v domácí tvrzi Slavie usedne pouze na tribunu a na lavičce ho bude zastupovat jeho asitent Zdeněk Klucký. "Na 100 procent už jsme čtvrtí, ale pro nás se nic nemění. Přistupujeme k zápasu na Slavii stejně zodpovědně jako ke každému utkání. Navíc ještě můžeme hrát to kvalifikační utkání o Evropskou ligu, takže by byla škoda, kdybychom něco podcenili. Jedeme k týmu, který má titul na dosah, je to samozřejmě velmi těžký soupeř. Ale my nemáme důvod se někoho bát, ověřili jsme si, že můžeme hrát s každým. Chceme navázat na poslední dobré výkony," burcoval stratég, jenž v minulosti vedl obě slavná "S" a také českou repre.

Pokud jde o samotnou nadstavbu, Petr Rada si stále stojí za svým a pět duelů navíc mu nesedí. "Já jsem stará škola a myslím si, že by vše mělo bejt tak, jako ve světe, třeba v Anglii. Jsem i zásadně proti, aby rozhodoval o lepším i vzájemný zápas. My přece chceme, aby se střílelo více branek a pak rozhoduje vzájemný zápas? Máme spolu se Spartou druhý nejlepší útok v lize a je to k ničemu. Pro mě je to trochu zvláštní. Celkově je to novum a musí se to vyzkoušet. Chápu, že je víc zápasů, ale my odehrajeme pětatřicet zápasů a v tom posledním může přijít třeba zranění a celá sezona je rázem fuč. Z tohoto pohledu je to kruté. Zkouší se to, ale já za sebe říkám, video i nadstavba ne," uzavřel stránkami fkjablonec.cz citovaný Rada.