Bez fanoušků a podpory města si musí peníze a místo na fotbalovém nebi Dukla vydobýt sama a jediná cesta je výchova hráčů

Bez fanoušků a podpory města si musí peníze a místo na fotbalovém nebi Dukla vydobýt sama a jediná cesta je výchova hráčů

Stratég Dukly Roman Skuhravý po potvrzení sestupu přiznal, že pro něj nebylo jednoduché mužstvo neustále aktivovat. Viděl snahu, ale také nevynucené chyby v defenzivě i ofenzivě, což se mu nepodařilo změnit. 

Ze způsobu hry, který nastavil po svém příchodu, ale neuhnul. Byl přesvědčen o tom, že se díky němu podaří nejvyšší soutěž zachránit. Čas, který na svou misi měl ovšem nestačil a dejvická značka z Julisky tak bude od příštího soutěžního ročníku druholigová.

"To, že Dukla sestupuje je mi strašně líto a je to smutný moment, za který můžu jednoznačně já, protože za výsledek v jakémkoliv týmovém sportu je zodpovědný trenér. Na druhou stranu jsem poté, co jsem tohle mužstvo poznal, bytostně přesvědčený, že pro Duklu je tohle nezbytný krok k tomu, aby mohla vychovávat kvalitní hráče a mít zase výsledky. Celou dobu jsme se společně s hráči snažili s naší situací něco udělat. Nicméně tohle je vyústění tří až čtyřleté situace. I tenhle krok zpět je ale důležitý pro to, aby Dukla mohla udělat tři dopředu. Není to konec světa," uvedl v pozázapasových ohlasech někdejší kormidelník Opavy či Jablonce.

Byť dostal Drskův nástupce před pár týdny důvěru klubového vedení, v létě může být všechno jinak. "Záležet bude samozřejmě i na tom, jakou cestou se bude chtít Dukla ubírat. Bez velké fanouškovské základny a bez podpory města si musí peníze a místo na fotbalovém nebi vydobýt sám a jediná cesta je výchova hráčů," nechal se slyšet čtyřiačtyřicetiletý šéf Podaného, Holendy, Hanouska a spol.