Pokorný: Člověk si myslí, že je všechno v pohodě, najednou bum bum a je baráž

Pokorný: Člověk si myslí, že je všechno v pohodě, najednou bum bum a je baráž
OBSAHUJE OHLASY

Zatímco v posledním kole základní části si ještě dělali vršovičtí Klokani zálusk na postup do skupiny o Evropu, po třech duelech nadstavby a hlavně vysoké porážky s Příbramí se nalézají na barážové pozici a v Ďolíčku ještě může být "pořádně veselo".

"Je to kolaps. Nevím, jak to jinak říct. Kdyby nám před dvěma třemi týdny někdo řekl, že teď budeme v téhle situaci, nevěřil bych tomu. Na Slovácku jsme měli šanci dostat se do boje o poháry a tam nám to strašnou smůlou uteklo. Podle mě by nás to nemělo poznamenat, ale v následujících třech zápasech jsme udělali dva body s týmy, které byly za námi. Je to paradox. Viděli jsme se ve skupině, kde budeme hrát zápasy bez stresu a ještě s možností dostat se do pohárů. Místo toho jsme ve skupině o záchranu, kde jsme měli náskok, který jsme prohospodařili, a jsme na baráži. Je to zvláštní. Fotbal je takový, že si člověk myslí, že je všechno v pohodě, a najednou bum bum, je baráž. Máme před sebou dva zápasy, zbraně určitě neskládáme," snažil se burcoval zbytek týmů spoluhráč Jindřiška, Júsufa, Puškáče a spol.

Ve zbytku ligového prohramu čeká jeho mužstvo cesta do Karviné a domácí souboj s Opavou. "Tlak je enormní, poprvé v celé sezoně jsme mohli hrát uvolněně, ale tímhle zápasem jsme se dostali do ještě větších problémů. Asi je to nějaký symbol sezony, že až do konce to musí být v tlaku. Pevně doufám, že se tomu ještě vyhneme," uvedl pětadvacetiletý stoper Lukáš Pokorný, jenž v Bohemians hostuje ze Slavie.

Selhání s Nádvorníkovou Příbramí museli vršovičtí hráči vysvětlovat svému kotli. "Vždycky po zápase jdeme poděkovat fanouškům. Teď to bylo jiné v tom, že chtěli, abychom byli u nich a vyříkali si to. Měli něco na srdci. Nedivím se jim, dostali jsme doma čtyři góly v záchranářském souboji, který jsme měli zvládnout. Nedivím se jim, že nám dali najevo nespokojenost. Jak si na nás vylili srdce a nějakou zlost, tak nám stejně pak popřáli štěstí do zápasu v Karviné. Stojí za námi. Emoce ve fotbale musí být. V úterý jsme jim hodili kudlu do zad," neměl problém přiznat někdejší kapitán Slovanu Liberec se zkušenostmi z Ligue 1.