Barca hodlá vybrakovat Ajax! Kdo je na řadě po De Jongovi?

Barca hodlá vybrakovat Ajax! Kdo je na řadě po De Jongovi?

Cesta Ajaxu letošním ročníkem Ligy mistrů zaujala celou Evropu. Parta kouče Ten Haga došla až do semifinále, ve kterém nezvládla závěr domácí odvety s Tottenhamem a vypadla. Přesto se o nizozemské mladíky rvou přední kluby. Ostatně jeden z klenotů týmu Frenkie de Jong se už v zimě upsal Barceloně. A další borci budou následovat.

Hodně se mluví o Matthijsi de Ligtovi - devatenáctiletém stoperovi a zároveň kapitánovi amsterdamského celku. Hodně vidět byl ale také Donny van de Beek, který se z pozice záložníka střelecky prosadil na půdě Juventusu Turín i Tottenhamu Hotspur.

Jasně tak dokázal, že ve dvaadvaceti letech je připraven na ty nejtěžší zápasy, ve kterých dokáže obstát. V této sezoně byl nesmírně produktivní. Celkem do statistik zapsal 17 branek a 13 asistencí.

Zatímco Ajaxu se letošní sezona nadmíru vydařila, jsou celky, u nichž to tak slavné nebylo. V Realu Madrid by na uplynulých několik měsíců nejraději úplně zapomněli. Barcelona zase dlouho z paměti nevymaže další promrhaný tříbrankový náskok ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů. V Champions League se opět nedařilo ani ambicióznímu PSG.

To vše jsou zájemci o Van de Beekovy služby. Jako nejvážnější se nyní jeví právě gigant z Katalánska. Ostatně kurzy na to, že mladý Nizozemec bude v příští sezoně pokračovat na Nou Campu začínaly na 34:1, ale v tuto chvíli klesly až na 3,5:1.

Hodně záležet bude pochopitelně na tom, jak se k celé situaci postaví Ajax. Ten už ví, že v příští sezoně bude bez De Jonga a De Ligtova budoucnost v Amsterdamu je také hodně nejistá. Ten Hag jistě nechce stavět celou novou základní jedenáctku. Když už by se tedy vedení rozhodlo k prodeji, muselo by to být za slušnou cenu. V tuto chvíli je Van de Beek ceněn na 25 milionů eur, což se zástupcům klubu zdá hodně málo. Přeci jen De Jonga si Barca zajistila za 75 milionů eur…