V žádném případě jsme neprohráli vinou Plechatého, sdělil Horňák, podle kterého inkasuje ze standardek jen hloupý tým

V žádném případě jsme neprohráli vinou Plechatého, sdělil Horňák, podle kterého inkasuje ze standardek jen hloupý tým
OBSAHUJE OHLASY

Devětačtyřicetiletý odborník Michal Horňák má za sebou své čtvrté vystoupení v roli hlavního trenéra Sparty, která si v Plzni připsala nejtěžší porážku právě probíhající ligové sezony. Čím si to nástupce Zdeňka Ščasného vysvětloval?

"Nehráli jsme dobře, ale hráči určitě nic nevypustili. Od prvního gólu jsme měli hlavu dole. Bohužel jsme museli udělat vynucenou změnu po zranění Drchala. Další změna byla, že jsme chtěli vidět v zápasové praxi mladého Plechatého. Možná to mělo také vliv na výkon. Chtěl jsem objasnit, že jsme udělali dvě změny a proč. V žádném případě jsme neprohráli vinou Plechatého. Samozřejmě v kontextu utkání nemůžeme být spokojeni ani s Plechatým, ani s výkonem ostatních hráčů," uvedl na webu sparta.cz šéf Štětiny, Heči, Costy a spol.

Hosty v Doosan aréně opět pomohly potopit i standardní situace. "Na jaře jsme moc gólů ze standardek nedostávali. Hráčům pořád říkám, že góly ze standardek dostává hloupé mužstvo. Standardka se musí ubránit. Musíme se tomu do budoucna vyvarovat," doplnil stratég, jenž ze hry stáhl Zahustela kvůli zdravotním potížím a Kangu poslal naopak do hry kvůli podržení míče v ofenzivě.

Nemohla být přičinou špatného výkonu jistota třetího místa a tím i relativní klid, kdy slavnému "S" o nic nešlo? "Já doufám, že ne. Připravovali jsme se na to, že chceme vyhrát. Někteří hráči si hrají o angažmá. V žádném případě jsme sem nejeli s tím, že máme třetí místo v kapse. Což sice byla pravda, ale bylo vidět, že soupeř má větší motivaci a výsledkově nás přejel. I když to možná pro diváka nevypadalo, že by nás vyloženě herně přejeli, proměňovali šance. Jsou o moc zkušenější než my. My máme mladé mužstvo a hráči si s tím ještě nevědí rady," pokračoval Horňák, jehož slova vyšla na stránkách sparta.cz.