Kolář: Chceme zvednout pohár doma před plným stadionem. Doufáme, že nám trest prominou, nebo odloží do další sezony

Kolář: Chceme zvednout pohár doma před plným stadionem. Doufáme, že nám trest prominou, nebo odloží do další sezony

Slavia dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející duel proti Jablonci a dvě kola před koncem nadstavbové části má na čele tabulky pohodlný pětibodový náskok na Viktorii. Titul je tedy velmi, velmi blízko.

"Byl to rozhodující krok, protože kdybychom to neurvali, tak je Plzeň zase na dvou bodech. Bylo by to těžké až do konce. Proti Jablonci jsme to urvali v závěru a zůstali jsme na pěti bodech. Věřím, že už to v Ostravě zvládneme. Bylo by to dobré, abychom nešli do derby s tím, že by se muselo rozhodovat. Člověk nikdy neví, se Spartou je každý zápas jiný. Doufám, že to už zvládneme, ať se nemusíme stresovat do posledního kola," uvedl na webu slavia.cz brankář Ondřej Kolář.

Sešívané mohl motivovat také výsledek z Doosan arény, kde Sparta "zařvala" 4:0. "Nebudu říkat, že jsme to nesledovali, ale že by nás to nějak ovlivnilo, to si nemyslím. Já jsem věděl, že Plzeň to urve a dotáhne se na nás na dva body. Od začátku jsme věděli, že to je jen o nás. Měli jsme pětibodový náskok. Když jsme si ho chtěli udržet, tak jsme museli porazit Jablonec, to se nám podařilo. Doufáme, že to v Ostravě urveme," zopakoval své přání exliberecký strážce svatyně.

Obrat, o kterém rozhodli Traoré se Součkem, nebyl z říše snadných. "Samozřejmě to bylo těžké, Jablonec má obrovskou sílu, ukázali to tím, že dali krásný gól. Hrají výborně, ukázali to v Plzni, ale daří se jim celou sezonu. Bylo to těžké, hlavně jsme měli myšlenky na poslední dva domácí zápasy, kdy jsme s nimi prohráli. Scénář byl dost podobný, ale ukázali jsme sílu a zvrátili jsme to," doplni na stránkách slavia.cz svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského.

Slavia už má v tuto chvíli na kontě více než padesát zápasů. "Zápasů je hodně, nasčítá se to. Musíme do toho jít každý zápas stejně, obzvláště, když nám jde o titul. Věděli jsme, co musíme získat, takže jsme se plně soustředili. Pro mě osobně je to obzvláště těžké, šly na mě tři střely. Jsem rád, že jsem klukům pomohl s jednou. Pro mě je vůbec těžké udržet koncentraci po celý zápas," řekl slavia.cz citovaný spoluhráč Škody, Hušbauera, Deliho a spol.

Vítěz středečního klání současně doufá, že dostane pro další domácí duel ohledně fanoušků pouze podmínku. "Určitě, chtěli bychom zvednout pohár doma před plným stadionem. I fanoušci by si to zasloužili. Doufáme, že nám to prominou, nebo odloží do další sezony," uzavřel na slavia.cz čtyřiadvacetiletý Kolář.