Manchester United představil nové dresy připomínající bájný Treble a branky Sheringhama se Solskjaerem

Manchester United představil nové dresy připomínající bájný Treble a branky Sheringhama se Solskjaerem

Dvacetinásobný anglický šampion z rudé strany Manchesteru představil ve čtvrtek společně se svým dlouhodobým partnerem adidasem novou kolekci dresů, kterou budou jeho hráči oblékat příští sezonu 2019/2020.

Ta je inspirována památným rokem 1999 a ziskem legendárního treblu. United jsou totiž pořád jedinou ostrovní značkou, jíž se během jednoho soutěžního ročníku podařilo ovládnout Premier League, FA Cup i Ligu mistrů.

V rámci dvacetiletého výročí od nejúspěšnější sezony jsou na rukávech nového triktou čísla 90+1 a 90+3, která samozřejmě mají svůj význam...

Připomínají totiž góly tehdejších útočníků Rudých Ďáblů Teddyho Sheringhama a Ole Gunnar Solskjaera v nastavení barcelonského finále proti Bayernu Mnichov.

Promění se také brankářský dres, jehož tmavě fialový dres se dvěma odstíny byl inspirován Peterem Schmeichelem a jeho trikotem, který oblékal v soutěžním období 1998/1999.

Nové vybavení se dočká premiéry již 26. května, kdy se na Old Trafford uskuteční speciální exhibice Treble Reunion. První tým si ho pak poprvé navlékne 17. července v Perthu proti Leedsu United.