Využijí jeho nespokojenosti s vytížením na Hané? V Baníku chtějí Lalkovičovi nabídnout řešení

Využijí jeho nespokojenosti s vytížením na Hané? V Baníku chtějí Lalkovičovi nabídnout řešení

To, zda bude hrát Baník v příští sezoně evropské poháry, se ještě neví, nicméně ostravští představitelé už tak shánějí posily pro příští soutěžní ročník 2019/2020.

Jak zaznělo na serveru isport.blesk.cz, aktuálně šestý tým Fortuna:ligy a finalista MOL Cupu si vyhlédl akvizici v konkurenční Sigmě Olomouc.

Je jí šestadvacetiletý slovenský středopolař s epizodní minulostí v Mladé Boleslavi Milan Lalkovič, jenž dorazil na Hanou loni v říjnu a na Andrově stadionu si možná nezahrál tak vydatně, jak si původně představoval.

Svědčí o tom dosavadních 440 minut čistého času během sedmnácti vystoupení, v rámci nichž figuroval v základní sestavě pouze třikrát. I tak si však na své konto dokázal připsal 2 góly.

"Je složité ho ukočírovat, je úplně jiný. Naturelem nespoutaný, živelný, nepoddajný," popisoval bývalého borce Doncasteru, Den Haagu, Guimaraese, Walsallu, Barnsley, Walsallu, Portsmouthu, Ross County i Chelsea jeho nadřízený Václav Jílek.

V Baníku by chtěli jeho osobou pozvednout konkurenci na krajích hřiště.

S Ostravou je mimochodem spojován také nejlepší střelec sousední Opavy Tomáš Smola. Třicetiletý hráč, jenž v minulosti prošel Bohemians Praha či Ústím nad Labem, by se tak opět sešel se svým bývalým spoluhráčem Nemanjou Kuzmanovičem.