Na Letné se zúžil seznam kandidátů. Novým hlavním trenérem Sparty se údajně stane buď Jílek, nebo Vrba

Na Letné se zúžil seznam kandidátů. Novým hlavním trenérem Sparty se údajně stane buď Jílek, nebo Vrba

Byť byl Martin Svědík mezi vytipovanými trenéry na uvolněné křeslo ve Spartě, a to buď sám, nebo ve dvojici s jiným odborníkem, Slovácko, kde má kontrakt ještě na dvě sezony, by opustit neměl.

Mediální zájem ohledně letenského "S" ho potěšil, ale jak sám přiznal, ke konkrétnímu jednání s nejslavnější tuzemskou značkou z Generali arény nedošlo.

Ze stolu byly již dříve smeteny i další tváře typu Ivana Haška, Martina Haška či Romana Skuhravého, který se poroučel z ligy s Dukou a ve hře tak podle informací Deníku Sport zůstávají už jen dva kandidáti, oba původem z Moravy.

Sportovní ředitel Tomáš Rosický se radil s vedením a vyšla mu současný šéf Sigmy Olomouc Václav Jílek, jenž už v minulosti na Letné působil jako asistent a Pavel Vrba, který po svém návratu z ruské Premeir League sedí na trenérské lavičce rivala z Plzně již necelé dva roky.

Právě s touto dvojicí se mají jednání posunout na vyšší úroveň a jasno by mělo být již v nejbližších dnech. Varianta, že by u áčka zůstal Michal Horňák, tak padá, nicméně současný kormidelník sparťanské družiny by možná mohl zůstat v realizačním týmu i po příchodu nového hlavního trenéra.