Štětina: Chápu, že je pro sparťanské fanoušky složité být v těchto chvílích trpěliví

Na Spartě mají před sebou poslední domácí utkání doznívající ligové sezony. V neděli se v Generali aréně představí čtvrtý Jablonec, jenž se nedávno srdnatě pral v Edenu se Slavií.

Štětina: Chápu, že je pro sparťanské fanoušky složité být v těchto chvílích trpěliví

Slavné "S" by se rádo před vlastním publikem rehabilitovalo za nezvládnutý duel na západě Čech. Příznivci na sedmičce totiž patří k těm nejnáročnějším. "Samozřejmě bychom chtěli, aby každá sezóna byla pro sparťany radostí, abychom skončili v tabulce co nejvýš. Pracujeme na tom, aby to tak bylo, ale momentálně se nám to nedaří. Chápu, že pro fanoušky je složité být v těchto chvílích trpěliví, ale věřím, že zůstanou při nás a Sparta se brzy vrátí do starých vítězných kolejí," uvedl na webu sparta.cz slovenský stoper Lukáš Štětina.

Sparta ještě Viktorii, na jejíž půdě jí to v posledních letech nejde, nikdy nepodlehla tak vysokým rozdílem jako tuto středu. "Jde o to, že podobné výpadky se nám staly už několikrát v sezóně. Předvádíme slušné výkony, sbíráme body a pak přijde výpadek. Toho bychom se měli vyvarovat. Něco je špatně, musíme to změnit, aby se podobné kolapsy neděly," burcoval někdejší střední obránce Dukly.

Situaci vidí podobně také mladý bosenský reprezentant Eldar Čivič. "V Plzni jsme nehráli svoje maximum a ani Plzeň ho nehrála. Ke gólům jsme ji neuvěřitelně hloupě pomohli. Zbývají nám dva zápasy, musíme udělat maximum pro to, abychom se takovým chybám vyhnuli a odvedli co nejlepší výkon. Nesmí se stávat, že se takhle hloupě sami porazíme," přidal bývalý hráč Slovácka.

A co pohled trenérského štábu, který v posledních dnech počítá ztrátu za ztrátou? "Realizační tým si hned po utkání sedl a analyzoval ho na videu. Následně jsme to pustili hráčům, vysvětlili chyby. Ze začátku naše hra nebyla špatná, ale pak si Plzeň počkala na naše chyby a dala nám góly z brejků. Početná marodka je hodně limitující, máme hráče, kteří několik měsíců nehráli a najednou by měli nastoupit. Je to mrzuté. Musíme to řešit do budoucna, protože tolik hráčů na marodce v jednu chvíli, to by nemělo být obvyklé," uzavřel webem sparta.cz citovaný Michal Horňák, jenž má s největší pravděpodobností před sebou poslední dva zápasy v roli hlavního trenéra.