Boleslavský slávista Jugas: Pořád platí, že se chci jednou do Zlína vrátit

Boleslavský slávista Jugas: Pořád platí, že se chci jednou do Zlína vrátit

Kmenový stoper Slavie Jakub Jugas byl v zimní přestávce blízko hostování ve Zlíně. Vršovické "S" ho však nakonec poslalo do Mladé Boleslavi a tak ho čeká v nadcházejícím týdnu dvojzápas právě se Ševci, kteří ho pro velký fotbal vychovali.

V Baťově městě byl střední obránce naposledy před necelým měsícem. Nechyběl totiž u oslav sto let od založení klubu. "Pořád platí, že se chci jednou do Zlína vrátit," informoval v interview pro idnes.cz spoluhráč Hájka, Přikryla, Matějovského a spol. O čem dalším hovořil sedmadvacetiletý defenzivní specialista před střetem na stránkách stejného zpravodajského portálu?

O tom, zda ho překvapil postup Zlína na úkor Sigmy Olomouc...

"Vzhledem k rozpoložení před nadstavbou jsem čekal Olomouc. Ale myslím si, že Zlín podcenili a doplatili na to. Přijeli s vysokým sebevědomím, prohráli 0:1 a počítali, že je doma smáznou, jenže to nešlo. Sigma je na dovolené a Zlín bojuje o poháry."

O tom, jestli souhlasí, že je jeho Boleslav jasným favoritem...

"To byl také jeden z důvodů, proč jsem si Zlín nepřál. Abychom ho nepodcenili. Přijel bez několika hráčů, bylo to poslední kolo, hrálo se jen o umístění – a nám utkání vyšlo. Čeká nás těžký dvojzápas. Hlavně venku to bude extrémně náročné. Vím, jaké je to, když hraje Zlín doma. Do Zlína se vracím rád, ale v roli soupeře se mi tam nejezdí dobře. Znám prostředí, hráče, lidi z klubu. Ale musím to brát ze sportovního hlediska."

O tom, jak se těší na vzájemné souboje s kamarádem Tomášem Poznarem...

"Známe se, ale v zápase to člověk nevnímá. Rok jsme se na hřišti nepotkali. On v Boleslavi nehrál. Ale viděl jsem ho v posledních zápasech a musím říct, že je to momentálně klíčový hráč Zlína v ofenzivě. Uhrává balony, jdou přes něho góly, je na něho spoleh."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.