Slavia se postavila do řady, na jejímž konci čeká aktuálně nejzářivější hvězda slovenské ligy

Slavia se postavila do řady, na jejímž konci čeká aktuálně nejzářivější hvězda slovenské ligy

Ačkoliv má Slavia od léta jistého bahrajnského reprezentanta Abdalláha Júsufa Hilála, který se přesune do Edenu ze sousedního Ďolíčku, sportovní ředitel sešívaného lídra tabulky Jan Nezmar pracuje ještě na příchodu jednoho útočníka.

A mediální spekulace v tomto směru míří do slovenské nejvyšší soutěže, kterou si zejména v doznívajícím soutěžním ročníku zcela podmanil pětadvacetiletý reprezentant Slovinska Andraž Šporar.

Ano, nejlepší střelec slovenské ligy ze Slovanu Bratislava, který nasázel během osmadvaceti startů 26 branek a dalších 5 přesných zásahů přidal v rámci šesti utkání základní skupiny Evropské ligy, se měl ocitnout v hledáčku slavného "S" ze Sinobo Stadium.

Česká liga je považována za kvalitnější než slovenská a na Prahu by mohl slyšet také bývalý hráč Olympije Lublaň, Basileje či Arminie Bielefeld, který sice vlastní dva tituly pro mistra Švýcarska, nicméně tehdy toho po boku Tomáše Vaclíka a Marka Suchého příliš neodkopal.

Byť éterem proletěla možná přestupová suma 1,5 milionu eur, zájemce, mezi které nepatří pouze lídr Fortuna:ligy, zřejmě bude muset ještě přitvrdit. A to i přesto, že samotné ofenzivní tykadlo dorazilo do Bratislavy v úvodu loňského roku "jen" za 600 tisíc eur. Při svém transferu do země helvétského kříže měl na sobě nalepenou cedulku 3 miliony eur.