Souček: V Německu a Itálii bych se asi neztratil, ale Slavia se mě vzdávat příliš nechce

Pražská Slavia má na dosah triumf v české nejvyšší soutěži. Vhodně poskládaný tým Jindřicha Trpišovského se celou sezónu prezentuje dobrými výsledky. Ostudou nebylo ani vystoupení v Evropské lize, kde dokázal klub z Vršovic konkurovat i londýnské Chelsea. Vedení by rádo udrželo současný kádr po kupě, ale kolem jeho hráčů krouží zvuční zájemci.

Souček: V Německu a Itálii bych se asi neztratil, ale Slavia se mě vzdávat příliš nechce

To je také případ Tomáše Součka. Talentovaný záložník urazil za poslední roky obrovskou cestu, která čítá hostování v Liberci, prosazení v týmu Slavie, ale i reprezentační starty a třetí místo v anketě Fotbalista roku 2018. Také v Edenu si uvědomují, že právě on je jednou z klíčových tváří týmu a jen neradi by jej pouštěli do světa.

Slavia před časem připustila, že případný zájemce bude muset uhradit minimálně 10 milionů eur, ale i tak nebude mít vyhráno. Tvrdík si totiž usmyslel, že Součka v Edenu udrží za každou cenu. „Síla Slavie je bezprostředně spojená s působením Tomáše Součka,“ nechal se slyšet nedávno na svém Twitteru, kde je velice aktivní.

Samotný hráč cítí, že by mohl už za hranice zamířit zkusit se posunout ve své kariéře zase o stupínek výše. Již v uplynulých měsících bylo jasno, že o jeho služby mají zájem především v Turecku, Itálii a Německu. Nejblíže prý bylo Fenerbahce, ale pozadu nebyly ani Brémy, Bergamo či Fiorentina.

„V Německu a Itálii bych se asi neztratil. Svým stylem bych se asi nejvíc hodil tam. Třeba to v létě klapne,“ přiznal nedávno Souček. Vše však bude záležet také na rozhodnutí Slavie, zda mu nakonec dá zelenou.