Čeká v létě Pavlenku další kariérní posun? Tihle obři již kolem něj kroužili

Čeká v létě Pavlenku další kariérní posun? Tihle obři již kolem něj kroužili

Reprezentační brankář Jiří Pavlenka odvádí v Bundeslize dobré výkony, což neuniklo pozornosti Evropy. Někdejší tvář ostravského Baníku či pražské Slavie by se v Brémách nemusela dlouho ohřát. Očekává se, že v létě by mohla přijít zajímavá nabídka, která by jej mohla v jeho kariéře opět posunout. Kdo se tedy o českého legionáře zajímá nebo zajímal?

U našich západních sousedů s velkou oblibou vykrádá zajímavé hráče Bayern Mnichov. Bavorský gigant má sice zatím stále ještě jistotu v Manuelu Neuerovi, ale i on stárne a stále častěji se potýká se zraněními. V Allianz Aréně by z něj mohli z počátku udělat dvojku, která by pak postupně přebrala otěže na postu jedničky.

Také na Ostrovech již vědí, kdo je Jiří Pavlenka. O jeho služby se údajně zajímal i Liverpool, ale problém je v tom, že na Anfield Road je jasnou jedničkou Alisson Becker, který by jej ke slovu asi příliš nepustil. I tak se jedná o adresu, která by se rozhodně neodmítala.

Juventus bude v létě hledat nového brankáře. Polský gólman Wojciech Szczesny se prezentoval v této sezóně dobrými výkony, ale stále mu něco chybí. Fanoušci často hovoří o tom, že Buffona nedokázal adekvátně nahradit. Post jedničky je tedy reálný a zahrát si v týmu složeném z hvězd není k zahození. Navíc, když v kabině působí i Cristiano Ronaldo.

Evropská média Pavlenku často spojovala také s Camp Nou. Již v loni v létě se hovořilo o tom, že by český legionář mohl nahradit jaspera Cillessena. Jednalo by se o post dvojky, ale časem by mohl nahlodat hierarchii Ter Stegena. Španělsko českým brankářům přeje, což dokládá Vaclík v Seville.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.