Laštůvka: Nemyslím si, že má Slavia takovou formu jako před pár měsíci

Laštůvka: Nemyslím si, že má Slavia takovou formu jako před pár měsíci

Ostravský Baník nezažívá zářné jaro, ale i tak stále živí naděje, že nakoukne do pohárové Evropy. V neděli změří v rámci české nejvyšší soutěže síly s vedoucí Slavií, která na jeho půdě může již získat mistrovský titul. Ve středu pak oba kluby na sebe narazí znovu v rámci finále MOL Cupu. Zkušený brankář Jan Laštůvka burcuje své spoluhráče, že nyní už není na co čekat.

Před pár dny se Baníku nedařilo a padl se Slovanem, což mu zkomplikovalo postavení v tabulce. „Máme zkušené mužstvo, i když psychice nepomohl poslední nezdar s Libercem, kdy jsme dostali branku snad z jejich jediné šance. Starší v kabině musí jít mladším příkladem,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubové stránky zkušený gólman, který větří, že jeho tým může sešívané porazit.

„Nemyslím si, že má Slavia takovou formu jako na začátku sezóny či v jejím průběhu. Už je konec sezóny a my se nemáme proč šetřit. Každý si musí sáhnout na dno a odjezdit to na 200 procent. Tyhle zápasy jsou nejdůležitější a podle nich se bude hodnotit celá sezóna,“ pokračoval Laštůvka, který však sílu soupeře rozhodně nepodceňuje.

„Čeká nás těžký zápas, ale rozhodně se necítíme být předem poraženi. Víme, že nás čekají ještě tři těžká utkání, ale stát se může cokoliv. Nemáme se čeho bát, i když ty naše výsledky v posledních zápasech nebyly takové, jak bychom si všichni představovali. Nemáme co ztratit a zkusíme to Slavii znepříjemnit,“ dodává ostravská jednička.