Teplice chtějí za Horu až příliš vysokou částku. Sumu zdráhají uhradit Jablonec i Mladá Boleslav

Teplice chtějí za Horu až příliš vysokou částku. Sumu zdráhají uhradit Jablonec i Mladá Boleslav

Teplice čeká před novou sezónou výrazná obměna kádru. Předčasný konec tohoto ligového ročníku a ostuda v úvodním duelu s Boleslaví odneslo již šest nepotřebných hráčů. V kádru se však vyskytují i zajímavé tváře, o které je velký zájem. Jedním z nich je i osmadvacetiletý záložník Jakub Hora.

Podle informací některých tuzemských médií se o jeho služby uchází Jablonec a Mladá Boleslav. Jednou z možností je i případný odchod za hranice naší země, ale všechny snahy zatím ztroskotaly na postoji vedení klubu, který chce za svůj klenot až příliš velkou sumu.

Hora má za sebou povedenou sezónu, ve které si připsal jedenáct branek a dvě asistence. Odchovanec Mostu si je vědom toho, že se jedná o jeho průlomovou sezónu, ale zůstává nohami pevně na zemi. Na trhu je lákavým zbožím, ale nedávno připustil, že nemusí za každou cenu Stínadla opustit.

Největším zájemcem o jeho služby je Jablonec, který větří, že v létě přijde o několik opor. Tamní kouč Petr Rada projevil chuť ho přivést do kabiny a šéf Miroslav Pelta mu neodporuje. Jeho dostupnost prý sondovala ale také i Mladá Boleslav, která Teplice shodou okolností vyřadila Teplice v boji o pohárovou Evropu.

Podle zákulisních informací by rádo vedení klubu za případné uvolnění inkasovalo minimálně 15 milionů korun, což se ale zájemcům příliš nelíbí. Možností je také odchod do zahraničí, kde by požadovaná částka nebyla problémem. Hora navíc vykazuje věk, kdy by se mohlo jednat o jeho poslední šanci se za hranice podívat. Během jara jej sledovali zástupci klubů z Belgie, Nizozemska a Polska.