Kdo nahradí Suáreze na Camp Nou? Levné varianty hledejte v Dortmundu a Seville

Kdo nahradí Suáreze na Camp Nou? Levné varianty hledejte v Dortmundu a Seville

Katalánský gigant může být spokojený s výkony v domácí LaLize, kde se podařilo klubu obhájit titul, ale v Lize mistrů stále strádá. Letos byly brány do finále zaklapnuty v semifinále, přestože po úvodním duelu na Camp Nou k němu bylo hodně blízko. Zkrat v odvetě však nahrál do karet Liverpoolu a očekává se, že tým projde během léta výraznou změnou.

Již několik měsíců se hovoří o tom, že by v Barceloně mohl v létě skončit uruguayský útočník Luis Suárez. Podle vícera zpráv ze Španělska i Anglie by se mohl vrátit do Premier League, kde dříve hájil barvy Liverpoolu. Kouč Ernesto Valverde však musí nalézt adekvátní náhradu, která bude okamžitým přínosem pro tým.

Dvaatřicetiletý útočník se prezentoval i v této sezóně dobrými výkony, ale Barcelona hledá někoho ještě o chlub efektivnějšího. Šanci by mohl dostat Malcom, který se po svém příchodu z Bordeaux nedokázal náležitě v kádru prosadit. Jeho jméno je spojováno s odchodem do Interu Milán, proto je nepravděpodobné, že by byl upřednostněn.

Podle posledních informací z Pyrenejského poloostrova má Barcelona vyhlédnuté dva adepty. Zájem projevila o pětadvacetiletého odchovance Valencie, který již na Camp Nou v minulosti působil. Paco Alcácer má za sebou skvělou sezónu v Dortmundu, což neuniklo ani pozornosti katalánského giganta.

Druhou volbou by mohla být další tvář, která prostředí Barcelony taktéž dobře zná. Munir el Haddadi aktuálně hraje v Seville a taktéž se mu daří. V obou případech by se jednalo o nákupy, které by nikterak vážně nevybrakovaly klubovou kasu. I platové ohodnocení by mohlo být nižší, než kolik je vypláceno Suárezovi.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.