Nejsem typ, který by po klucích vyloženě řval, hlásí po jistotě baráže Magera a chválí trenéra za brněnské srdce

Nejsem typ, který by po klucích vyloženě řval, hlásí po jistotě baráže Magera a chválí trenéra za brněnské srdce

Zbrojovka dokráčela po velmi slušném finiši k vytoužené baráži, která jí dává šanci na nejvyšší soutěž, na kterou prozatím mohou zapomenout východočeští Votroci. V rámci demolice Třince (5:0) v tom měl prsty také brněnský kapitán a nejlepší kanonýr mužstva Lukáš Magera.

"Celý rok byl náročný. Už od začátku jsme ztráceli a obzvlášť domácí zápasy proti slabým soupeřům jsme nezvládli, ztráceli jsme body. Mrzelo nás to, nešlo nám to a nehráli jsme ani dobrý fotbal. Po příchodu trenéra Šustra se všechno radikálně změnilo. Hrajeme dobrý fotbal, i když teď zrovna v posledních kolech to neplatilo a nepředváděli jsme výkony, jaké bychom chtěli. I tak jsme ale dokázali zápasy vyhrát. Víme, co máme hrát a co po nás trenér Šustr požaduje. Všichni to plníme a z toho plyne to, že máme výsledky," liboval si někdejší střelec Mladé Boleslavi či Baníku Ostrava, jehož slova vyšla na stránkách fczbrno.cz.

Co vše se změnilo oproti nevýraznému podzimu, po kterém bylo Brno až sedmé? "Asi všechno. Změnil se přístup hráčů, postavení v tom, jak máme napadat a jak máme bránit, a také komunikace s hráči. Řez byl radikální a také rozhodlo to, že trenér má brněnské srdce. Zná mladé kluky, dal jim šanci a oni ji vzali za pačesy. Splnili své role a zapadli skvěle," chválil šestatřicetiletý veterán s krátkou minulostí v české reprezentaci.

Z osobního hlediska zažil dvanáctigólový Magera rok jako na houpačce. "Přišel jsem do Brna s tím, že chci týmu pomoci zpět a postoupit. Začátek se mi sice dařil gólově, ale výsledky nebyly. Teď jsem naopak snad osm zápasů nedal gól, ale paradoxně body byly (úsměv). Mrzelo mě trochu, že mužstvu nepomáhám, tak jsem rád, že jsem se proti Třinci trefil. Celkově je ale dobře, že se trefilo více hráčů. Není to jen o mně, rozstřílel se i Peter Štepanovský a další kluci od nás," doplnil na webu fczbrno.cz vytáhlý snajpr, který není vyloženým hecířem. "Nejsem ten typ, který by po klucích vyloženě řval. Od toho je v kabině trenér. Žádný takový moment tam nebyl, všechno jsme si vyříkali buď o přestávce, nebo po zápase."

S čím pojede Brno v rámci posledního kola do Jihlavy? "Nesmíme nic podcenit a do Jihlavy určitě pojedeme s tím, že chceme vyhrát. Odpočineme si a připravíme se na to. Uvidíme, koho dostaneme do baráže. Necháme se překvapit. Nevíme, jak dopadnou ostatní výsledky, doteď to šlo mimo mě a sledoval jsem jen nás," informoval spoluhráč Škody, Zikla, Bartolomeua, Krejčího či Růska.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.