Neymar nemá být kapitánem národního týmu, stěžuje si legenda Brazílie. Nominoval kouč špatné hráče?

Neymar vyhlíží jako kapitán brazilské reprezentace svou první velkou trofej s národním týmem, už za několik týdnů totiž Kanárci odehrají mistrovství Jižní Ameriky ala turnaj Copa America. Tým trenéra Titeho ale ještě před začátkem šampionátu vyvolal jisté pochyby...

Neymar nemá být kapitánem národního týmu, stěžuje si legenda Brazílie. Nominoval kouč špatné hráče?

Neymar sice vyhrál několik trofejí s Barcelonou i Paris Saint-Germain, s brazilskou reprezentací však na žádný velký turnaj nedosáhl. Získal sice konfederační pohár a zlatou medaili na Olympijských hrách, mistrovství světa ani Copa America ale brazilská reprezentace s ním v kádru nevyhrála. Zatím. 

To se může změnit. Trenér Kanárků Tite ale čelí velké kritice hned z několika důvodů. Tím jedním je podle bývalého brazilského reprezentanta Edmilsona, jenž působil i v Barceloně, i to, že bude kapitán právě Neymar. "V kádru jsou mnohem zkušenější hráči, nemyslím si, že je vhodný čas na to udělat z něj kapitána, ale rozhodnutí je čistě na Titem," nechal se slyšet Edmilson.

Brazilskou reprezentaci neposílí například krajní obránci Marcelo a Alex Telles, zejména u hvězdného beka Realu je velmi překvapivé, že nedostal pozvánku na turnaj. Na první velký šampionát si musí počkat i vycházející superstar Realu Madrid Vinicius Junior. 

"Je to jeho věc, ale o to větší zodpovědnost za tým má. Trenér řekl, že tihle hráči nominaci nedostanou, ale tím pádem bude pouze jeho vina, pokud mu potom budou chybět," pokračoval někdejší stoper národního týmu Brazílie.